Cumhurbaşkanı Erdoğan jandarmaların yeni yılını kutladı


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni yıl nedeniyle üs bölgesini ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Türkiye’nin en soğuk noktasında ve rakımı 3 1000 305 metre olan Jandarma Genel Komutanlığının en yüksek üs bölgesinde bulunduklarını söyleyen Soylu, “Bu yaz 12 Ağustos’ta 5 teröristin dahi etkisiz hale getirilmesiyle bura temiz oldu.” dedi.


Soylu, geçen yılın eylül ayından festekiz sürme fail modüler üs bölgesinin yapımının tamamlandığını belirterek, “Teknik kabiliyetleri açısından şu ana kadar yaptığımız en teknolojik üs bölgesi bura. Buradan Ağrı Dağı bile Büyük Tendürek dahi İran sınırı bile net tek şekilde eksiksiz kameralar, gece görüş ve radar sistemleri ile görülebiliyor.” sınamak verdi.


Bölgede 12 Ağustos’tan itibaren dahi 81 sığınak ve barınağın kullanılamaz hale getirildiğini ve 150 binden fazla mühimmatın ele geçirildiğini söyleyen Soylu, üs bölgesinin çevresine dahi kulelerin inşa edildiğini dile getirdi.


“Bir imanın, inancın neticesidir”


Bakan Soylu’nun telefonu vasıtasıyla üs bölgesindeki jandarmalara hitap fail Erdoğan, 2023’açınık girilmesine kısa tek zaman kala şark bölgesinde bağcıklı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK’nın komuta kademesi ile dahi görüştüklerini belirtti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:


“Modüler sistemlerle Tendürek’in çevresinden, eksi 17 derecede, orada böyle tek mücadeleyi vermek, buradan eksiksiz vatanımıza, topraklarımıza hakimiyetimizi tesis etmek gerçekten tek imanın, inancın neticesidir. Ben, yerde imanın, yerde inancın tüm temsilcilerini şahsım ve milletim namına en kalbi duygularla selamlıyorum. Şimdiden 2023’ün ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Gecemiz mübarek olsun, geleceğimiz ışık olsun inşallah. Bütün kahramanlarımızı milletim namına kalbi duygularla selamlıyorum.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy