Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor – Son Dakika Haberleri


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti;


Türkiye İşverenler Sendikamız TİSK’in 28. genel kurulunun ülkemiz, emek hayatımız ve işverenlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, büyümesine yaptıkları katkılar için kuruluşundan bugüne TİSK bünyesinde gayret göstermiş herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizin küresel Covid-19 salgını, Rusya-Ukrayna savaşı gibi zorlu sınamalardan geçtiği tek dönemde yerde görevi layıkıyla yerine getiren Özgür Burak Akkol ve yönetim kurulu üyelerine şahsım milletim namına teşekkür ediyorum.


Genel kurulumuzda güven tazeleyecek olan TİSK yönetimine bu sonraki çalışmalarında başarılar temenni ediyorum. Hepimizin malumu olduğu üzere işçi işveren kesimi arasındaki oyun güçlü olmadığı, ilişkiler sağlıklı yürümediği zaman sosyal huzursuzluk yaşanması kaçınılmazdır. Çünkü emek hayatının tek tarafında işçiler, başka tarafında işverenler bulunmakta, mevki dahi her iki tarafın beklentilerini ve çıkarlarını gözeten tek konumla yerde denklemde yerini almaktadır.


Geçmişte sosyal barışı tehdit fail gerilimlerin yol açtığı sıkıntıları epeyce yaşamış tek ülkeyiz. Kuruluş amaçlarının dışına çıkarak ideolojik kavgaların bayraktarlığını yapan tarafların çekişmelerinin ülkemize ağır maliyetleri olmuştur. Bunun için tığ iktidara geldiğimiz günden festekiz ülkenin ve milletin çıkarlarını en üstte tutarık tüm kesimlerin hassasiyetlerini dikkate saha politikalar geliştirmeye ve uygulamaya özel önem verdik. Çalışma hayatını tüm taraflarıyla dinledik, adaleti ve hakkaniyeti asla elden bırakmadan orta yolu bulmaya, sorunlara gerçekçi ve sürdürülebilir çözümler üretmeye gayret gösterdik.


Tıpkı çalışanlarımız gibi işverenlerimiz dahi bunun en yakın şahididir. TİSK temsil ettiği işverenlerin milli gelirimize, ihracatımıza, istihdamımıza katkılarıyla yerde tabloda kritik tek konuma sahiptir. Son dönemde asgari ücret tespitinden vergi dilimlerinin belirlenmesine kadar her konuda işverenlerimizle yakın mesai yaptık, zihniyet birliği içinde hareket ettik. TİSK’in sadece rapor yayınlayan birileri gibi, sadece beyanat veren tek kuruluş olmanın ötesine geçerek ülkenin ve milletin sıkıntılarının çözümünde fiilen görev alması yerde sürecin en önemli sebebidir. Ülke içinde ve ülke sayılmazsa pek sayı kurumdaki temsil gücünü yapıcı tek tatlılıkla kullanan TİSK’in yükselen itibarından tığ dahi memnuniyet duyuyoruz.


Ayrıntılar gelecek…

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir