Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt ücretlerinde değişiklik yapılmayacak


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:


Ermenistan’ın Azerbaycan’ın zaferiyle neticelenen savaşın akabinde yaşanan yerde akıllandırma kabul edilemez buluyoruz. Tüm çevre bilmelidir ki Azerbaycan’lı kardeşlerimizin yanındayız. Sürekli saldırgan tavrını sürme ettiren Ermenistan yerde durumun sonuçlarına katlacaktır. Bir kez henüz Azerbaycan’lı şehitlerimize rahmet diliyorum. Kardeşim İlham Aliyev başdu olmak üzere tüm Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum.


Bugün Türkiye’nin yurtları atlas en iyileri arasında yer alıyor. Tüm imkanlarıyla yurtlarımız öğrencilerimiz için donanımlı yaşam merkezi haline gelmiştir. Biz gençlerimize yerde imkanlarımızı ya ücretsiz ya bile sembolik ücretlerle sunuyoruz. Türkiye’nin yurt kapasiyesi sayı ülkeninkinden henüz fazladır. Türkiye geçen sene referans taleplerinin yüzde 90’ından fazlasını karşılamıştır.


Otel konforunda odalara sahip yeni yurt binaları inşa ettik. Üniversitelerimizin yaygınlaşmasına paralel olarak 81 ilimizin tamamına, 254 ilçemize ve KKTC’ye yerde imkanı götürdük.


Üniversitelilere müjde


Salgın döneminde yurtlarımızda herhangi tek ücret artışına gitmedik. Aylık 250 lira ile 450 lira arasında değişerek yurt ücretlerinde yerde yıl bile tadil yapılmayacağının müjdesini paylaşmak istiyorum.


Ülkemizin en yetişkin sorunlarından birisi üniversite harçlarıydı. Biz 10 sene önce üniversite harçlarının tamamını kaldırarak provakasyon meselesi olmasının önüne geçtik. Üniversite öğrencilerimiz için öğrenimlik ve kredi ücretlerini dahi artırdık. Bugün başvuran her öğrencimize ya kredi ya bile öğrenimlik veriyoruz.


“Kredi ve öğrenimlik rakamlarını yeniden belirleyeceğiz”


2002’dahi 45 lira olan öğrenimlik ücretini tığ artırdık. Şu anda lisans öğrencilerine 850 lira kredi veya öğrenimlik veriyoruz. Yıl başında ilave yardımları günün ihtiyaçlarına göre yeniden belirleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde yurt ve öğrenimlik ücretlerini yeniden düzenleyeceğiz.


Kredi geri ödemelerinde toplamda 26 milyar liradan fazla tek yükü gençlerimizin üzerinden aldık.


Önümüzdeki yıldan itibaren kredi saha öğrencilerimiz dahi sadece aldıkları kadar kredi ödeyecekler. Milyonlarca gencimize rahat tek nefes aldıran yerde uygulamanın bile gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Birileri gençlerimizi gündelik siyasetlerine malzeme yapmanın peşinde koşarken tığ onları geleceğe hazırlayacak adımlar atıyoruz.


Tunç Soyer’açınık tepki


İzmir’dahi il başkanı çıkıyor Osmanlı’ya hakaret ediyor. Haddini anlamaz, ahlaksız… İzmir’i pislikten kurtaramıyorsun. İzmir’i pis kokulardan kurtaramıyorsun. Acaba diktiğin ne var onu söyle? Sen Osmanlı’ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın?

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy