Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’e Mescid-i Aksa tepkisi


Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in, 5 Ağustos günü Gazze’ye yönelik başlattığı ve aile karışma sayı sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıları, ilaveten, zaman İsrailli milletvekili Itamar Ben-Gvir ile fanatik Yahudi gruplar tarafından İsrail polisinin koruması altındaki Mescid-i Aksa’ya yapılan baskıyı ve Mescid-i Aksa’bile ibadet girişimlerinde bulunulmasını kınadı.


Açıklama, “Harem-i Şerif ve Mescid-i Aksa’daki statükonun açık tek ihlalini teşkil fail sözkonusu tahrikkar eylemler, bölgedeki gerilimi henüz bile tırmandıracaktır” denildi.


Bakanlık, İsrail Hükümeti’ne, Harem-i Şerif’in statü ve maneviyatını hedef saha yerde tür eylemlere izin verilmemesi yönündeki çağrısını yineledi.

 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir