Disney Plus ve Hulu daha pahalı hale gelmek üzere

Disney, bu sonbaharda hem Disney Plus hem de Hulu’nun reklamsız fiyatlarını bir kez daha yükseltiyor. 12 Ekim’den itibaren, Disney Plus aylık 13,99 ABD dolarına, Hulu’nun reklamsız katmanı ise 17,99 ABD dolarına mal olacak. Her iki hizmetin reklam sponsorlu katmanlarının her biri (şimdilik) 7,99 ABD doları olarak kalacak.

Belki de bu darbeyi hafifletmek için şirket, hem Disney Plus hem de Hulu için reklamsız deneyimleri ayda 19,99 ABD doları karşılığında bir araya getirecek yeni bir birleşik abonelik sunuyor. Bu plan 6 Eylül’de kullanıma sunulacak.

Ancak, bağımsız hizmetlere yapılan bu abonelik artışları önemli; Disney en son bir yıl önce Disney Plus’ın maliyetini ayda 10.99$’a yükseltmişti. O sırada reklamsız Hulu 14,99 dolara çıktı. Şimdi, Warner Bros. Discovery’nin aylık 15,99 ABD doları olan Max hizmetinin reklamsız katmanından daha pahalıya mal oluyor.

Disney Plus (reklamsız), Hulu (reklamsız) ve ESPN Plus’ın (reklamlı) üçlü oyunu da 24,99 dolara yükselecek. Reklamlı Canlı TV içeren Hulu, 76.99 ABD Dolarına yükselirken, reklamsız sürüm mevcut 82.99 ABD Dolarından aylık 89.99 ABD Dolarına sıçradı.

Yalnızca ABD’de, Disney’in akış portföyü artık o kadar çok seçenek ve katman içerecek şekilde büyüdü ki, şirketin mevcut olan her şeyi net bir şekilde ayırt etmek için bir tabloya ihtiyacı var. İşte bugün bir basın e-postasında yer alan ve şu anda sunulan diğer planlarla birlikte yaklaşan “Duo Premium” planını listeleyen plan.

“Duo Basic” 10 ABD doları daha ucuzdur, ancak bu, her iki hizmeti kullanırken reklamlara katlanmak anlamına gelir. Müşterilerin yıllık bir plan için ön ödeme yapmasına da izin verilmez, bu da bu fiyatların bile önümüzdeki aylarda değişebileceğini gösterir.

Disney ayrıca bugün, hizmetleri arasında parola paylaşımı konusunda daha katı hale geleceğini açıkladı ve Disney Plus’ın reklamlı katmanının, ABD’deki başarılı lansmanının ardından “1 Kasım’dan itibaren Avrupa’daki belirli pazarlarda ve Kanada’da” kullanıma sunulacağını duyurdu. BİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir