Elektrikli kargo bisikletlerinin altın çağında yaşıyoruz

Elektrikli bir kargo bisikleti için alışveriş yapmak için harika bir zaman.

Sadece gerçekten ilginç şirketlerden oluşan bir dizi harika, mütevazı fiyatlı modeller değil, aynı zamanda meraklı müşterilere maliyeti daha da düşürmeye yardımcı olabilecek teşvikler sunan artan sayıda eyalet var.

Sanki endüstri ve hükümet aynı anda kargo e-bisikletlerinin araba yolculuklarının yerini alma ve çevreyi iyileştirme konusundaki muazzam potansiyeline uyandı ve dürüst olmak gerekirse, zamanı geldi.

Kargo e-bisikletlerinin gezegeni ve toplumu kurtaran süper gücü yaygın olarak biliniyor. Araba bağımlılığını azalttığı, insanlara para kazandırdığı, karbon emisyonlarını azalttığı ve işletmeler için teslimat sürelerini hızlandırdığı gösterildi. Bu muhtemelen geleneksel bisikletlerden ve hatta diğer elektrikli modellerden daha hızlı satış yaparak neden bu kadar popüler olduklarını açıklıyor.

Kargo e-bisikletlerinin gezegeni ve toplumu kurtaran süper gücü yaygın olarak biliniyor

Bu nedenle, güneşin altındaki her şirket, yeni kargo e-bisikletlerini piyasaya sürmek için kendilerine takılıp kalıyor. Yalnızca geçen ay, Trek ve Specialized gibi eski bisiklet üreticilerinin yanı sıra Aventon, Rad Power Bikes ve Lectric gibi doğrudan tüketiciye yönelik yeni markaların piyasaya sürdüğü yeni modeller gördük.

Daha fazla marka alana girdikçe, fiyatlar ve ikincil pazar üzerindeki zincirleme etkiler artar. Bisikletler ucuzluyor, daha çok kullanılmış bisikletler satışa çıkıyor ve genel olarak, kargo e-bisikletleri daha fazla bulunabiliyor ve daha fazla maruz kalıyor, bu da altyapı ve araba yolculuklarının genel olarak azalması için olumlu etkilere sahip.

Trucks VC’de kıdemli bir ortak olan ve gerçekten harika kitabın yazarı Puneeth Meruva’ya göre, önceden kargo bisikletleri kullanılmış bisiklet pazarının yalnızca küçük bir bölümünü temsil ediyordu. Çark Tamamen ikincil e-bisiklet pazarıyla ilgili haber bülteni. (Cidden, harika bir haber bülteni. Bunun için kaydolmalısınız.)

Kargo bisikletlerinin o ay Craigslist’e gönderilen kullanılmış e-bisikletlerin yalnızca yüzde 2,77’sini temsil ettiği Ocak 2022’nin bu anlık görüntüsünü düşünün. Çok büyük bir miktar değil, ancak bu, son birkaç ayda gördüğümüz, yeni, daha ucuz modellerin yola çıkmasıyla gördüğümüz hareketlilikten önceye dayanıyor.

Ocak 2022’den beri ABD’nin belli başlı bölgelerinde satılan kullanılmış e-bisikletlerin form faktörleri
Resim: Volan

Meruva’ya göre, bisiklet üreticileri, kargo e-bisikletleri hakkında birkaç göze çarpan noktaya uyanıyorlar; en önemlisi, diğer e-bisiklet türlerinden çok daha fazla kullanılıyorlar. Meruva, kullanılmış kargo bisikletlerinin ortalama 766,5 mil yol kat ettiğini, bunun banliyö, spor veya performans e-bisikletlerinin neredeyse iki katı olduğunu buldu.

Kayda değer başka bir ilginç nokta da, kargo e-bisikletlerine olan bu ilgi artışının öncülüğünün eski bisiklet şirketleri değil, daha en başından beri bir pazarlama stratejisi hazırlamış olan doğrudan tüketiciye yönelik markalar olmasıdır. bisiklet kullanmayanlar ve onları geniş bir hizmet ve yükten etkilenen model yelpazesiyle iki tekerlekli dünyaya dönüştürmeye çalışıyor.

Ocak 2022’den bu yana ABD’nin belli başlı bölgelerinde listelenen ikinci el e-bisikletlerin form faktörüne göre ayrılmış ortalama kilometresi
Resim: Volan

Meruva, “Rad Power veya Aventon ve diğer birkaçı gibi DTC markalarına baktığınızda, onların fayda odaklı bisikletleri geleneksel olarak her zaman gerçekten iyi iş çıkardı çünkü bu markalar daha önce hiç bisiklet sürmemiş insanlara satış yaparak başladı” dedi. . “İhtisas veya Trek ise, e-bisikletleri zaten taytlarıyla yol bisikleti kullanan insanlara satıyorlar.”

Eski bisiklet üreticileri, araba yolculuklarının yerini alma potansiyelinin ne kadar vurgulanacağı sorusuyla daha çok uğraştı. Bu şirketlerin çoğu için asla merkezi bir mesaj olmadı ve DTC markaları kadar çabuk benimsemeyecekleri mantıklı. Özellikle politikacılar ve medya türleri “arabalara karşı bir savaş” konusunda ellerini ovuştururken, sanki arabalar on yıllardır bisikletçiler ve yayalara savaş açmıyormuş gibi, çatışmacı bir hal alıyor.

“Bu markalar, daha önce gerçekten bisiklet sürmemiş insanlara satış yaparak başladı”

Elbette, elektrifikasyonun ve çok sayıda ağır yükün taşınmasının kesinlikle cennette yapılmış bir eşleşme olmasına yardımcı olur. Elektrikli olmayan bir kargo bisikletinde birkaç çocuğu veya birkaç yüz dolarlık bakkalı taşımayı denediyseniz, bu kolay değildir. Ama bir aküye ve düzgün bir arka göbek motoruna tokat atın ve bu işler o kadar basit, o kadar zahmetsiz hale gelir ki, en başta neden bir araba kullandığınızı merak edersiniz.

“Bisiklet sürmeyi yalnızca eğlenceli olduğu için değil, kendi yararları için kullanmayı düşünen insanları düşündüğünüzde. Bu tür özelliklere ihtiyacınız var,” dedi Meruva. “Ve bence zamanı geldi. Dürüst olmak gerekirse, bu şirketlerin birçoğunun kargo bisikletlerini piyasaya sürmesinin bu kadar uzun sürmesine biraz şaşırdım ama bu beni gerçekten heyecanlandırdı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir