Elon Musk’ın Twitter Blue için reklam geliri paylaşımı, bir ay sonra hala eksik

3 Şubat’ta Elon Musk büyük bir duyuru yaptı. “Bugünden itibaren Twitter, yanıt dizilerinde görünen reklamlar için içerik oluşturucularla reklam gelirini paylaşacak” dedi ve daha sonra payınızı almak için Twitter Blue Verified’a abone olmanız gerektiğini ekledi. biz burada Sınır günün geri kalanını program hakkında daha fazla bilgi veya her şeyin nasıl çalışacağına dair daha derinlemesine ilerleyen resmi destek belgelerini bekleyerek geçirdi.

Bir ay geçmesine rağmen görünmedi. İkisi de twitter mavi Ve Twitter Yaratıcıları hesaplar bu özellik hakkında sessiz kaldı, üzerinde bahsedilmedi Twitter Blue kayıt sayfasıve Musk, ilk duyurusundan bu yana bunu gündeme getirmemiş gibi görünüyor. Ayrıca özellikten para kazandığını iddia eden kimseyi bulamadım. (Siz veya tanıdığınız biri varsa, lütfen bize ulaşın!) Bildiğim kadarıyla, Twitter Blue’nun reklam geliri paylaşımına ilişkin herkese açık bilgilerin toplamı şu adreste yer alıyor: Musk’ın tweet’i lansmanı hakkında.

Bu, sadece Twitter’a bakıyor olsanız bile, çok az takip eden veya hiç takip etmeyen bir duyuru yaptığı ilk sefer olmayacaktı. Şirketteki herhangi bir önemli politika değişikliğini inceleyecek bir içerik moderasyon konseyine sahip olduğu konusunda yalan söylediğini hatırlayın – ve sonra aynı hikayeyi tekrar satmaya çalıştı ama konsey yerine oylamayla mı? O Ayrıca dedi ki politika anketlerinde oy kullanmak için Twitter Blue abonesi olmanız gerektiğini, ancak takip politikası anketlerinin olmaması nedeniyle özelliğin var olup olmadığını söyleyemeyiz.

Reklam geliri paylaşımı, Musk’ın duyurduğu ancak şu anda abonelere sunulmayan tek Twitter Blue avantajı değil. Aralıkta, söz verdi hizmetin gördüğünüz reklam sayısını yarıya indireceğini ve ondan bir ay önce, size “yanıtlarda, bahsetmelerde ve aramada öncelik” vereceğini söyledi. Her iki özellik de, reklam geliri için mevcut bilgilerin bir adım üzerinde olan Mavi kayıt sayfasında “çok yakında” olarak listelenmeye devam ediyor.

Bu, Blue abonelerinin kazanmadığı anlamına gelmez herhangi Musk’ın devralmasından bu yana yeni özellikler. Artık 10 dakika ile sınırlı kalmak yerine 60 dakikalık videolar yükleyebiliyor ve 4.000 karakterlik tweet yazabiliyorlar.

Reklam geliri paylaşımı olsa bile vardı Şubat ayında piyasaya sürüldü (ki yine şu anda yaptığına dair bir kanıt yok), yaratıcılar için ne kadar işe yarayacağı belli değil. YouTube gibi şirketler, reklam gelirini paylaşmaya dayalı gelişen ekosistemler oluşturmuş olsa da, bu formülün en önemli parçalarından biri aslında paylaşılacak reklam gelirine sahip olmaktır. Ancak Ocak ayında, platform oyunu‘den Zoë Schiffer bildirdi yüzlerce şirket platformda reklam satın almayı bıraktığı için Twitter’ın toplam gelirinin yıldan yıla yüzde 40 düştüğünü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir