Elon Musk’ın yeni X Ads Gelir Paylaşımı ödemeleri sonunda geldi

Twitter Mavisi – beni bağışlayın – X Premium Reklam Geliri Paylaşımı geçen hafta kullanıma sunulması gereken ödemeler Teslim edildi@Destek hesabı olarak tweet attı Pazartesi gecesi haberler. Gecikme soruldu, X çalışanı Eric Farraro söz konusu Cuma günü geç saatlerde bir gecikme duyurusu, yalnızca şirket ödemelerin gitmeyeceğinden emin olduktan sonra geldi.

Gelecek turlara gelince, “Daha önce çok daha az sayıda içerik oluşturucuya ödeme yaptık, ancak binlerce içerik oluşturucuya ölçeklendirmek, mühendislik, operasyonlar ve destek açısından yeni zorluklar getiriyor. Dün ilk ödeme dalgasını tamamladıktan sonra, bu süreci tekrarlamak daha kolay bir iş.”

Programa katılanlara gönderilen e-postalardan bazılarını gördük ve ödemeler görünse de, şirketin ödemeleri nasıl hesapladığı veya hangi çalışanı Evan Jones’un hangi zaman dilimini temsil ettiği konusunda hala belirli ayrıntılardan yoksunlar. diyor şirket “iyileştirmeye çalışacak.”

Şimdi Elon Musk başka bir @Destek gönderisi paylaştı program hakkında ve 10 $’lık yeni düşürülen minimum ödeme eşiği ve artık listelenen 15 milyon yerine üç ay içinde 5 milyon görüntüleme olan minimum gösterim gereksinimi sayesinde bunu iddia etti. şirketin destek sayfasındaek özellikler için ödeme yapan kişiler, “Bu, esasen, X Premium’un (fka Twitter Blue) 5 milyondan fazla görüntüleme oluşturan hesaplar için ücretsiz olduğu anlamına gelir” yazarak daha da hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir.

Paranın neyi temsil ettiğine dair ayrıntılı raporlar yerine, çoğunlukla ek netlik geldi. platformdaki kişilerden kitle kaynak kullanımı mevcut bilgiler. @xDaily bir DM görüntüledi bir X çalışanından, ilk ödeme için birkaç aya kıyasla en son ödeme turunun sadece Temmuz’u temsil ettiğini.

Ayrıca, mevduatları Twitter’ın analiz araçlarının görüntülemeler hakkında söylediklerini bir kullanıcıyla karşılaştırarak bir görüntülemenin ne kadar değerli olduğunu hesaplamaya çalıştılar. @teslaboomermama Temmuz ayında 10 milyondan fazla görüntüleme sağlayan 2.709 tweet gönderdiğini ve 698,70 $ ödeme aldığını söyleyen bir Google e-tablosu yayınlamak. E-tablo, bin gösterim başına ödemenin ilk seferde 0,168 dolardan bu sefer 0,066 dolara düştüğünü gösteriyor, ancak doğrulama gereksiniminin bunu ne kadar etkilediği belli değil.

Musk’ın yorumu ayrıca, ödemelerin yalnızca doğrulanmış hesaplara sahip hesaplar tarafından oluşturulan görüntülemeler için olduğunu doğruladı ve aksi takdirde, doğrulanmış hesaplara sahip bot ve spam hesapları raporlarına rağmen botların sisteme spam göndereceğini iddia etti.

Başka bir gönderide, çocuklara yönelik cinsel istismar görüntüleri yayınladığı için hesabı yasaklandıktan sonra hesabı eski haline getirilen bir kullanıcıya yanıt veren Musk, söz konusu belirli hesaplarda veya içerikte reklam yayınlamayı reddeden reklamverenler de ödeme tutarlarını etkileyebilir, “İçeriğinizin yanında reklam vermek isteyen reklamcılar bulabilirseniz, gelir paylaşımı alırsınız. Onlara bunu yaptıramayız.”

Halihazırda ödeme sistemi, görüntülemeler için ödeme yapan reklamverenlere ve gönderileri görüntülemek için ödeme yapan kullanıcılara bağlı olarak, posterlere gönderilerinin görüntülenmesi başına yüzde bir pay ödüyor. CEO Linda Yaccarino, bu hafta reklamverenler için yeni Hassasiyet Ayarları ve Gelişmiş Engelleme Listesi ayarlarını duyurdu ve Perşembe sabahı bir CNBC röportajında, şirketin operasyonel çalıştırma oranı hakkında “başarıya oldukça yakınız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir