Elon Musk’tan X, Blue abonelerine reklam gelir paylaşımı ödemelerini zamanında gönderemez

Elon Musk’ın şu anda markasını X olarak değiştirmekte olduğu Twitter’ın yakın geçmişi göz önüne alındığında çok da şaşırtıcı olmayan bir haberde, şirket söz verdiği bazı ödemeleri zamanında yapamayacak. X Destek hesabı diyor ki “Reklam Geliri Paylaşımı” programı çok popüler olduğu için, “Bir sonraki ödeme için her şeyi gözden geçirmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var ve uygun olan tüm hesapların mümkün olan en kısa sürede ödenmesini hedefliyoruz.”

4 Ağustos 2023 güncellemesi: Gelir paylaşımı için kaydolan kişilerin hacmi beklentilerimizi aştı. Daha önce ödemelerin 31 Temmuz haftası gerçekleşeceğini söylemiştik. Bir sonraki ödeme için her şeyi gözden geçirmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var ve uygun olan tüm hesapların mümkün olan en kısa sürede ödenmesini umuyoruz.

Sabrınız için teşekkürler!

Kendini “insanların hayatlarını doğrudan X üzerinden kazanmalarına yardımcı olma çabamızın bir parçası” olarak lanse eden ve Elon Musk’ın bankacılık, hisse senedi ticareti, ve diğer hayati finansal özellikler.

Musk, Şubat ayında gelir paylaşım planını duyurdu ve şirket uygun hesaplar için ilk ödeme turunu gönderdi (Twitter Blue veya Onaylı kuruluşlar aracılığıyla ücretli doğrulama, son üç ayda 15 milyon “organik” gösterim ve en az 500 takipçiler) birkaç hafta önce daha fazla kişiye kayıt açmadan önce.

Bununla birlikte, ödemelerin gelmediğini duymak, Musk’ın devralmasından bu yana X / Twitter ile ilgili birçok kişi ve kuruluş için tanıdık bir haber. Buna, San Francisco ve Londra’da Twitter tarafından kullanılan binaların ev sahipleri veya Twitter Africa’nın “hayalet” olduklarından ve söz verilen kıdem tazminatlarını ödemeden ayrıldıklarından şikayet eden eski çalışanları dahildir. Listede ayrıca Mayıs ayında şirket aleyhine dava açan birkaç eski çalışan da yer alıyor. satıcılar ve ödenmemiş kıdem tazminatı.

A Wall Street Gazetesi Şubat ayındaki makale, o sırada ödenmemiş 14 milyon dolarlık faturaları kapsayan dokuz davayı saydı.

Temmuz ayında Musk, Twitter / X’in mali durumu hakkında tweet attı ve “Reklam gelirindeki ~% 50 düşüş ve ağır borç yükü nedeniyle hala negatif nakit akışımız var.”

Ama hey, Twitter’ın ödenmemiş Google Cloud faturasının eninde sonunda ödendiği bildirildi, bu yüzden Elon’un gelir paylaşımından para kazanma umuduyla 8 ABD doları (veya yılda 84 ABD doları) harcayan herkes de yakında ödenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir