Emine Erdoğan’dan ‘Su Verimliliği Seferberliği’ çağrısı


Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, iklim değişikliğine tâbi yaşanan kuraklık neticesinde suların yetişkin tehlike altında olduğuna dikkati çekti.


Son 3 ayın yağış miktarının, ölçülen uzun yıl verilerine göre yüzde 40,6 ve geçen yıla oranla yüzde 31 azaldığını tamlayan Erdoğan, gelecek 100 yıl içinde Türkiye’nin su kaynaklarında yüzde 25 seviyesinde düşüş beklendiğini kaydetti.


Erdoğan, “Sularımızı verimli kullanmak, hepimiz için tek vatandaşlık görevi. Tarım ve Orman Bakanlığımız öncülüğünde başlayan Su Verimliliği Seferberliği ile ulusal tek mücadelenin ilk adımı atılıyor. Sessiz felaketle mücadele için gelin, hep beraberce suyumuza sahip çıkalım” sözlerini kullandı.


İklim değişikliğine tâbi yaşanan kuraklık neticesinde sularımız yetişkin tehlike altında. Son 3 ayın yağış miktarı, ölçülen uzun yıl verilerine göre %40,6 ve geçen yıla oranla %31 azaldı. Önümüzdeki 100 yıl içinde ise ülkemizin su kaynaklarında %25 seviyesinde düşüş bekleniyor.


— Emine Erdoğan (@EmineErdogan) January 8, 2023

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy