Epic, Fortnite’ın net gelirlerinin yüzde 40’ını içerik oluşturuculara geri verecek

Epic Games, Çarşamba günü State of Unreal açılış konuşmasında duyurduğu “Yaratıcı Ekonomisi 2.0” adını verdiği şeyle Fortnite yaratıcıları için daha iyi bir ekonomi yaratmaya çalışıyor.

Daha önce, Epic içerik oluşturucuları şirketin “Yaratıcıyı Destekleme” programına katılmıştı. Programda, içerik oluşturuculara bireysel kodlar verildi ve eğer birisi bir şey satın alırsa Fortnite bu kodla saklarsanız, o yaratıcı satın alma işleminizin yüzde 5’ini alır. Ancak bu modelin önemli dezavantajı, içerik oluşturucuların kodlarını tanıtması ve insanların satın alma işlemi yaparken kodu kullanmayı hatırlamasını umması gerektiğidir.

Fortnite oyunun oyun içi mağazası Saxs Persson’dan satın alınan kıyafet ve öğelerden yılda “milyarlarca” gelir elde ediyor Fortnite ekosistem, etkinlikte sahnede söyledi. Epic, Creator Economy 2.0’ın bir parçası olarak, yüzde 40’ını dağıtmayı planlıyor. Fortnite’ın oyunları yayınlayan uygun içerik oluşturuculara net gelir Fortnite,” Epic’in kendisini içeren bir açıklama.

“Havuzdan ödemeler adanın performansına göre yapılıyor. Ada popülaritesi, katılım, elde tutma, yeni oyuncuları çekme gibi verileri dikkate alıyoruz,” dedi Persson. “Kurnazca para kazanma döngüleri veya çıkarıcı geçit öğeleri tasarlamaya gerek yok. Oyuncuların sevdiği bir ada yaparsınız; yeni ekonominin bir parçası olmak için ihtiyacınız olan tek şey bu.” Epic, yeni planla ilgili blog gönderisinde ödemeler hakkında daha fazla ayrıntıya sahip.

Epic ayrıca özel bir kampanya başlattı. Fortnite https://create.fortnite.com/ adresindeki içerik oluşturucu portalı, içerik oluşturucuların programa kaydolabileceği yer. Epic, 1 Mart’tan itibaren içerik oluşturuculara geriye dönük olarak katılıma dayalı olarak ödeme yapacak. Yeni değişiklikler Unreal Editor ile birlikte geliyor. Fortniteyaratıcılara Unreal Engine’den inşa etmeleri için birçok yeni araç sağlayan bir PC uygulaması Fortnite deneyimler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir