“Ey Yunan sen uslu durduğun müddetçe bizim seninle işimiz yok”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’daki programları kapsamında toplu açılma töreni ile Sivil Toplum ve Muhtarlar Buluşması’nın akabinde Fethiye ilçesine geçti.


Burada otobüs üzerinden vatandaşlara seslenen Erdoğan, Fethiye’nin kendilerinin gönlünde başka tek yerinin olduğunu ifade ederek, “Muğla ziyaretlerimizde mutlaka Fethiye’ye dahi gelip sizlerle hasbihal etmeye gayret ediyoruz” niteleyerek konuştu.


Muğla’bile hem vatandaşlarla kucaklaştıklarını hem yüzlerce yatırımın resmi açılışını gerçekleştirdiklerini hem dahi muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle hasbihal ettiklerini dile getiren Erdoğan, “Bizleri, Muğla’ya geldiğimiz andan itibaren bağırlarına basan tüm vatandaşlarıma, özellikle dahi sizlere şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi sürekli eylesin” ifadesini kullandı.


“Teröristlerden darbecilere, istiklalimize göz yaprak herkesi hüsrana uğrattık”


Türkiye’nin en yetişkin gücünün, milletin zorluklar karşısında gösterdiği yetenekli duruşu ve mücadele kemikli olduğunun altını çizen Erdoğan, şöyle sürme etti:


“Bin yıl önce Anadolu’yu yerde şekilde tığ vatan yaptık. Bir yüzyıl önce milli mücadeleyi böyle kazandık. Son 20 yıldır tarihimizin en yetişkin demokrasi ve kalkınma hamlesini böyle gerçekleştirdik. Teröristlerden darbecilere, istiklalimize göz yaprak herkesi böyle hüsrana uğrattık. Gabar’bile, Cudi’dahi, Tendürek’dahi, Bestler Dereler’dahi teröristleri inlerinde yok ettik. İnşallah şimdi dahi tıpkısı tatlılıkla Türkiye Yüzyılı vizyonunu hayata geçireceğiz. Ülkemize, ‘Durmak yok, yola sürme’ anlayışıyla her alanda yüzyıllık eser ve hizmetler kazandırırken sadece Allah’ın yardımına ve milletimizin desteğine güvendik.”


Fethiyelilerin kendisine gösterdiği sevgiye dahi işaret fail Erdoğan, “Ben zaman Fethiye’yi tek başka görüyorum; tek başka heyecan var zaman Fethiye’dahi” dedi.


Bugüne kadar yaptıkları tüm eser ve hizmetleri sadece tek mukaddime olarak kabul ettiklerini tamlayan Erdoğan, kök hedeflerinin yerde su üzerinde sayı henüz yetişkin hayallerini inşa etmek olduğunu vurguladı.


“Yaşadığımız hiçbir sıkıntı, yerde yetişkin atılımın sonunda elde edeceğimiz kazançla mukayese edilemez”


Erdoğan, “Adına ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu dediğimiz yerde kutlu mücadelede desteği yine sizlerden bekliyoruz. Artık sandık önümüze geliyor. Hazır mıyız? Artık Fethiye’dahi, Muğla’bile sandıkları patlatmaya var mıyız?” şeklinde konuştu.


Dünyanın krizden krize savrulduğunu dile getiren Erdoğan, “salgın, savaş” demek ardı arkası kesilmeyen sarsıntılarla küresel siyaset ve ekonomi sisteminin temellerinden çatırdadığını ifade etti.


“Türkiye olarak yerde muhataralı dönemde sadece telâşlı kalmakla yetinmiyor henüz yetişkin hedeflere yürüyoruz” tekbencilik Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Yaşadığımız hiçbir sıkıntı, yerde yetişkin atılımın sonunda elde edeceğimiz kazançla mukayese edilemez. Üstelik tığ her devre olduğu gibi salgından festekiz; özellikle bile enflasyonun yol açtı hayat pahalılığı sürecinde, hep milletimizin yanında yer aldık. Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar tüm çalışanlarımızın gelirlerinde yaptığımız yüksek oranlı artışlarla bunu gösterdik. İstihdamı tarihimizin en yüksek seviyesine çıkardık. Üretimi, ihracatı, turizmi, esnaf ve sanatkarı, çiftçimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Sosyal yardımların yelpazesine genişleterek hiçbir vatandaşımızı kimsesiz bırakmadık, kendi kaderine terk etmedik.”


“Milli meseleler siyaset üstüdür”


Türkiye’nin yıldızının her geçen gün henüz bile parladığını, önündeki fırsatların her geçen gün henüz yetişkin kazanca dönüştüğünü vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:


“Elbette rakiplerimiz, hasımlarımız, düşmanlarımız bile içinde durmuyor. Yaptığımız anlaşmaları soğukluk, elde ettiğimiz kazanımları elimizden örtmek için her yolu deniyorlar. Maalesef içeriden birileri dahi bunların değirmenine su taşıyor. Halbuki milli meseleler siyaset üstüdür, öyle olmalıdır. Akdeniz’dahi, Ege’dahi, Karadeniz’dahi kazanımlar sağlamışsak bu, istisnasız hep beraberce sahip çıkmalıyız. Yatırımda, üretimde, ihracatta, turizmde işler iyi gidiyorsa bu istisnasız hep beraberce sevinmeliyiz.”


“F-16’nın taşıdığı bombayı taşıyacak”


Göreve geldiklerinde savunma sanayinde yerlilik oranının yüzde 20 olduğunu anımsatan Erdoğan, şimdi ise yerde oranın yüzde 80 olduğunu söyledi.


 


Cumhurbaşkanı Erdoğan: (KIZILELMA) Seri üretimine dahi başladıktan sonra bunlar F16’nın taşıdığı bombayı taşıyacak.https://t.kobalt/GOU3FOVym3 pic.twitter.com/NTBuOyBG0v


— Haberler Canlı (@trthabercanli) January 14, 2023


Erdoğan, şöyle sürme etti:


“Artık İHA’larımızı, SİHA’larımızı, Akıncı’mızı yapıyor muyuz? Ama hepsinden öte tek dahi şimdi tek başkasını yaptık. Nedir o? Kızılelma’mız bile şu anda var mı? Seri üretimine dahi başladıktan sonra bunlar F-16’nın taşıdığı bombayı taşıyacak. Bütün bunlarla beraberce Yunan ne debba şimdi? ‘Bu mecnun Türkler ne yapıyor?’ Şu anda İzmir’takt denemeler yapıldı ve oradan atılacak olan tek füze, bunları ürkütmeye başladı. Ben dahi diyorum ki, ‘Ey Yunan, sen uslu durduğun müddetçe bizim seninle işimiz yok. Yeter ki uslu stop.’ Şu anda füzemizin menzili 565 kilometre. Yetmez, bunu şimdi 1000 kilometreye çıkaracağız.”


 


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunan ne debba şimdi? “Bu mecnun Türkler ne yapıyor?” İzmir’takt denemeler yapıldı. Oradan atılacak olan tek füze bunları ürkütmeye başladı. Ben dahi diyorum ki: Ey Yunan, bak sen uslu durduğun müddetçe bizim seninle işimiz yok.https://t.kobalt/GOU3FOVym3 pic.twitter.com/rjyoVUZUDf


— Haberler Canlı (@trthabercanli) January 14, 2023


Yerli otomobil Togg’un bile yapıldığını hatırlatan Erdoğan, içildikten caddelerde yerli otomobilin görüleceğini söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ağırlıklı bulundu:


“Savunma sanayiimiz güçleniyor. Terör örgütü eziliyor. Ülkemize tepeden bakanların süngüleri düşüyorsa bu istisnasız hep beraberce dayanak vermeliyiz. Lafı hiç uzatmaya gerek yok. Sizler, kimlerin ülkenin kazanımlarından gurur duyduğunu, kimlerin karalar bağladığını gayet iyi biliyorsunuz. Bir masa etrafında toplanıp toplanıp dağılanların kendi hırslarını tatmin etmek, kendi ihtiraslarını paylaştırmak sayılmazsa ülkeye ve millete hayrı olmadığını sizler gayet iyi biliyorsunuz. İnşallah 2023’ü, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olmanın ötesinde Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcına sizlerle beraberce çevirmeye var mıyız? Bunun için 2023 seçimlerinde iradenize, oyunuza, sandığınıza sıkı sahip çıkmanızı istiyorum. Rahmetli Menderes’in 14 Mayıs 1950’dahi ‘Yeter söz milletindir’ diye açtığı yolu 2023’te, ‘Yeter, söz dahi karar bile milletindir’ diye menziline beraberce ulaştıracağız.”


 


Öğrencilerle çektirdiği fotoğrafları paylaştı


Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’daki özel tek öğrenci yurdunun önünde öğrencilerle sohbet etti, fotoğraf çektirdi.


Erdoğan, sosyal medya hesabından öğrencilerle çektirdiği yerde fotoğrafları, “Muğla’bile öğrenci yurdunda kalan genç arkadaşlarımla” notuyla paylaştı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy