FBI, çok eyaletli bir hastane fidye yazılımı saldırısını araştırıyor

FBI, birkaç eyalette (üzerinden) acil servis odalarını kapatan bir fidye yazılımı saldırısını araştırıyor. Gardiyan). Birkaç eyalette hastaneleri bulunan California merkezli Prospect Medical Holdings, “onları korumak için sistemlerimizi çevrimdışı duruma getirdi” ve “üçüncü taraf siber güvenlik uzmanlarıyla” ortaklaşa bir soruşturma başlatırken, ambulansların yönü değiştirildi.

ECHN, teşhis laboratuvarları ve seçmeli cerrahi merkezleri gibi tesislerin yanı sıra ağının gastroenteroloji, podiatri, acil bakım, kadın sağlığı ve daha fazlasına ayrılmış kısımlarını kapattı. hastane ağı gönderildi X olarak yeniden markalaşan Twitter’da, hastalarla iletişim kuracağını söyledi:

New Haven saha ofisi başkanı Robert Fuller, teşkilatın “sorunları çözmek için kolluk kuvvetleri ve mağdur kuruluşlarla yakın bir şekilde çalıştığını” söyledi. WTNH Haberleri 8. bu CBS Haberleri rapor, FBI’ın etkilenebilecek herkesi “ic3.gov’u veya yerel FBI saha ofisinizi bildirmeye” teşvik ettiğini söylüyor.

Dün, ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı CISA, siber suçluların önüne geçmek için “temel değişiklikler” çağrısında bulunarak “ulusal güvenlik riskimizin gidişatını değiştireceğini” söylediği FY2024-2026 Siber Güvenlik Planını başlattı. Plan, siber saldırı kampanyalarını kesintiye uğratarak ve istismarları hafifleterek acil tehditleri ele almayı amaçlıyor; kuruluşlara güvenlik yatırımı rehberliği sunarak sistemleri saldırılara karşı güçlendirin; ve teknoloji şirketlerini varsayılan olarak güvenli ürünler kullanmaya ve şeffaf güvenlik uygulamaları benimsemeye teşvik edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir