Federaller, FBI hackleriyle bağlantılı olduğu iddia edilen BreachForums sahibini tutukladı

FBI tarafından daha önce bildirildiği üzere, BreachForums çevrimiçi bilgisayar korsanlığı topluluğundan sorumlu olduğu iddia edilen kişiyi tutukladı. Güvenlik konusunda Krebs Ve Uyku Bilgisayarı. Çevrimiçi olarak “Pompompurin” olarak da bilinen Conor Brian Fitzpatrick, bir çift mahkeme dosyasına göre Çarşamba günü New York’taki evinde tutuklandı ve erişim cihazı dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmakla suçlandı.

Yeminli bir ifadede, davaya karışan FBI ajanı, Fitzpatrick’in tutuklandığı sırada BreachForums’a sahip olduğunu kabul ettiğini ve kendisini Pompompurin olarak tanıttığını iddia ediyor. Pompompurin, BreachForums’u FBI’ın sızan bilgileri satan benzer bir bilgisayar korsanlığı sitesi olan RaidForums’u ele geçirmesinden sonra kurdu.

Bilgisayar korsanı, birçoğu FBI’ı hedef alan bir dizi ihlale karışmış durumda. 2021’de Pompompurin, FBI’ın e-posta adresinden binlerce sahte siber güvenlik uyarısı gönderen bir saldırının sorumluluğunu üstlendi ve ayrıca FBI’ın fiziksel ve dijital tehditler hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan bilgi paylaşım programı Infragard’ın ihlaliyle bağlantılı. devlet kuruluşları ve bağımsız şirketler.

Bilgisayar korsanlığı forumu yakın zamanda DC Health Link’in ihlaline karıştı

Fitzpatrick, Perşembe günü 300.000 dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı ve 24 Mart’ta Virginia mahkemesine çıkacak. Bloomberg.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir