Flash’ın meta-ness, onun tek hilesi ve geri dönüşüdür.

Warner Bros. Discovery, DC’nin çizgi romanlarına dayanan dağınık bir sinematik film evreninden çıkma sürecinde olmasa bile, yönetmen Andy Muschietti’nin filmlerinde bazı temel fikirlerin nasıl iş başında olduğunu görmek zor değil. Flaş yine de gerçekten ilginç bir film yapabilirdi. Film birkaç yıl önce – bu büyük ekran çok evrenli deneyler çağından önce – piyasaya çıkmış olsaydı, stüdyonun Geoff Johns ve Andy Kubert’inki gibi bir hikayeden yararlanma ama doğrudan uyarlamama hamlesi Alevlenme noktası Her seferinde bir uzun metrajlı başlangıç ​​​​hikayesi olan Justice League etrafında bir dünya inşa etmek için gerçekten tutarlı bir planın iş başında olduğundan bahsetmiş olabilir.

FlaşYine de, süper kahraman zaman yolculuğu ve çok yönlü hikayelerin farklı derecelerde başarı elde etmek için o kadar kapsamlı bir şekilde yapıldığı bir noktaya gelir ki, onu bir tür Barry’nin bir partiye geç gelmesi olarak görmemek zor, şimdiye kadar ortaya çıkmak için çok geç sunacak hiçbir şey olmadan. Başından sonuna kadar, herhangi bir sağduyulu parti konuğunun şaşırtıcı derecede geç kalmaları konusunda nasıl mahçup kaldığını görebilirsiniz. Flaş herkesi etkilemek ve ne kadar düşünceli olduğunu göstermek için ev için bir hediye teklifiyle birlikte gelir.

Ancak işleve tamamen yeni ve büyüleyici bir şey getirmek yerine, Flaş bunun yerine, ne yazık ki Ezra Miller’ın kendilerine karşı hareket etmesini izlerken sizi Ezra Miller hakkında düşünmekten alıkoymaya yönelik dikkat dağıtıcı şeyler gibi hissettiren, yarı pişmiş görsel hileler ve aşırı meta nostalji oyunlarıyla orta halli bir hikayeyi canlandırmaya çalışıyor.

Aradaki çoklu evrende bir yerde yakalandı Alevlenme noktası ve Barry Allen’ın Hız Gücü’ne ilk kez nasıl uyum sağladığını anlatan her klasik, Flaş Barry’nin (Ezra Miller) zamanda yolculuk yapabildiğini keşfettikten sonra tüm çoklu evreni nasıl tehlikeye attığını anlatıyor. Öldürülen annesi Nora’yı (Maribel Verdú) geri getirmenin bir yolunu bulmak ve cinayetten hapse atılan babası Henry’yi (Ron Livingston) temize çıkarmaktan başka bir şey istemeyerek büyüyen bir çocuk olan Barry, bunu bir hediye olarak görür. bir gün yanlışlıkla o kadar hızlı koşar ki, zaman içinde bulunduğu andan ve mekandan kayar.

Barry gibi, Flaş DCEU’nun adını taşıyan speedster hakkındaki ilk düzgün filmi, Justice League’in şaşırtıcı derecede büyük bir birliğini yakalama ve Warner Bros. Yıllarca süren teklemelerden sonra sinematik evren. Önce Flaş devam ediyor ve tam bir aksiyon macerasına dönüşüyor, film öncelikle izleyicilerine Barry’nin Adalet Ligi’nin en genç, en aptal üyesi olduğunu hatırlatma ihtiyacı hissediyor – şimdiye kadar var olduğuna inanmanız gereken kanunsuzlardan oluşan bir ekip. bu noktada bir süre birlikte günü kurtarmak.

yol hakkında her şey Flaş açılış perdesinde bir araya geliyor – Barry’nin bir simit dükkanındaki aşırı uzun komedi alışverişinden Batman (Ben Affleck) için hasar kontrolü yapmak için konuşmanın ortasında dükkandan uzaklaşmak zorunda kalmasına kadar – esrarengiz bir şekilde vurgulamanın ne kadar önemli olduğunu Zack Snyder’ın ölümünden bu yana zaman geçti. Adalet Ligi, bu karakterlerin çoğunun ekranda birlikte göründüğü son sefer. Yine de, sıkı bir şekilde inşa edilmiş, devam eden bir hikayeye hızlanmaya başlar başlamaz uyum sağladığınız hissini yaratmak yerine, Flaş‘in açılış sahneleri, filmi ilerledikçe ağırlaştıran bazı daha tuhaf seçimlerin süper kurgusu gibi oynuyor.

Flaş ilk olarak kurulan şimşekle yıkanan süper hız motifi üzerine kuruludur. Adalet Ligi hareketi yavaşlatarak ve Barry’yi göze çarpmak ve bir çizgi roman hissi uyandırmak için tasarlanmış fiziğe meydan okuyan aksiyon ceplerinde izole ederek. Ancak Barry’nin yerde zıplayarak gerçek serserileri yumrukladığı veya duvarları aşıp onları yakalayıp ölümden kurtarmak için grotesk CGI bebek fırtınasına doğru koşturduğu hemen hemen her sahnede, Flaş‘nin yavaşlatılmış mermi süresi, filmin dijital olarak oluşturulmuş öğelerinin çoğunun gerçekten ne kadar çirkin olduğunu vurgulamak gibi talihsiz bir yan etkiye sahiptir.

Aynısı Kutup Ekspresi– gibi çirkinlik yapar Flaş‘nin izlemesi tatsız bir şey olan “bebek duşu”, aynı zamanda, Barry’nin geçmişi değiştirerek ailesinin hayatını değiştirmeye kalkışmasıyla başlayan, filmin yinelenen zaman yolculuğu sekanslarının tanımlayıcı niteliğidir. Oldukça anlamlı bir hareketle, Warner Bros. Discovery o kadar çok şey verdi ki FlaşBarry’nin yolculuğunun, Nora’nın hayatını kurtarabilmesi anlamında bir şekilde başarılı olsa da, aynı zamanda kendi şimdiki durumundan kopması ve biraz sıkışıp kalması anlamında ters gitmesinin nasıl bir sır olmadığı fragmanlardan uzaklaşıyor. kendisinin farklı, genç versiyonu.

İzleyicilerin, onu yaratan insanların bağlamından bağımsız olarak tüm sanatı evrensel olarak tüketebilecekleri ve tüketmeleri gerektiği fikrine yer verilse bile, bunu yapmak benzersiz bir şekilde zordur. Flaş‘ den Barry Allen, bir adam ve bir genç Miller, yorucu bir şekilde “açık” bir tür arayla yaşıyor. Miller, filmdeki iki Barry’yi oldukça farklı oynasa da – biri, yorgun, beceriksiz bir erkek-çocuk ve diğeri, duygusuz bir tükenmişlik – aktör, ikisini de nadiren inandırıcı insanlar olarak satabilir, bu da sadece zihni merak etmeye hizmet eder. Bu aktörün bu performanslarının neden Warner Bros. Discovery’nin vagonunu otostopla çektiği şey.

Bir kere bile Flaş iyi durumda Ebeveyn Tuzağı film, 2013’teki ritimleri yeniden ısıtmak için zaman yolculuğu planını kullanarak sizi Miller’ın yıldızı olduğu gerçeğinden uzaklaştırmaya çalışıyor gibi geliyor. Güçlü adam Zod’un (Michael Shannon) tanıdık bir versiyonunu ve onun bir Kripton kodeksi arayışını içerir. Parlayan çok yönlü anlatılar ile başarısız olanlar arasındaki fark, her zaman hikayelerin kendi karakterlerine ilişkin anlayışımızı karmaşıklaştırmak, zorlamak ve güçlendirmek için kibirlerini kullanma derecesi olmuştur. Flaş Kısmen Miller’ın kendileriyle ne kadar az kimyası olduğundan ve zaman yolculuğunu ele almasının nispeten basit olmasından dolayı, nadiren bu tür işleri yapabilecek durumda olduğunu hissediyor.

Barry’nin güçlerini başkalarının umabileceğinden daha hızlı koşmak için kullandığı her seferinde dünyanın güzelce bulanık bir ışık akışına dönüşmesi gibi belirli efektlere bakmak güzel, elbette. Ve filmin kayıp sevilenlerle ilgili mesajları, ortalama bir eczane taziye kartı kadar dokunaklı. Ancak Flaş gerçekten ısıyla pişirmediğini biliyor, muhtemelen bu yüzden bir kılığına girerek bu kadar çok zaman harcıyor. yarasa Adam michael keaton’ın oynadığı film.

Birçok insan için yol Flaş Danny Elfman’ınkinden mükemmel bir şekilde faydalanıyor yarasa Adam Barrys’i daha yaşlı, daha akıllı, daha yalnız ve yalnız çalışmaya alışkın bir Batman ile yüz yüze getirmek, filmi WBD’yi rekabeti ile nispeten daha üst düzeye çıkarmak için üzerine düşeni yapan bir başarıya dönüştürmek için fazlasıyla yeterli olacaktır. . Ama gerçek şu ki, altında yatan o kadar çok et yok. FlaşDiğer Batman devreye giriyor çünkü film, karakterin ve onun evreninin hikayedeki rollerinden çok Keaton’ın varlığı olduğunu varsayıyor.

Planlanmamış zincirleme reaksiyonları bu kadar belirgin bir şekilde öne çıkaran bir filmde, Barry’nin Batman’in 80’lerin sonu ve 90’ların başındaki çizgi roman filmlerinde teknik olarak mümkün olmayan her türlü saçma şeyi yapmasını izlemek biraz ilgi çekici. nasıl benzer Flaş Justice League minyatürlerini, tam olarak var olmayan gelişen bir sinema serisinin kanıtı olarak görmeyi tercih eder misiniz, Batman’in sizi genişleyen bir çoklu evren konseptinde satmanıza yardımcı olması gereken alternatif gerçeklik. Ancak bunun yerine, Barry’nin Batman hakkındaki hisleri, Miller’ın performatif olarak her şeyin Keaton’ı hakkında çıldırdığını okurken sona erer, bu da odak noktasını daha da fazla skandallara o kadar batmış bir aktör olan Miller’ın kendisine getirir ki bu gerçekten bir mucizedir. Flaş olduğu gibi var.

Zamana kadar Flaş birkaç parlak ışıktan biri olan Kara Zor-el’i (Sasha Calle) ele alışını tanıtmaya çalışıyor – film zaten o kadar ileri gitti ve abartılı, hayran hizmetiyle beslenen bir finale doğru ilerliyor ki, gerçekten pek bir şey yapma şansı bulamıyor ayrıca klasik Süpermen kökeni mitinin ne kadar basit olabileceğini size hatırlatır. Flaş özellikle iyi bir film değil. Ancak, süper kahraman film oyununun bu geç aşamasında bile, Warner Bros. içinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir