Ford, müşteri yazılım ekibine liderlik etmesi için eski Apple TV Plus şefi Peter Stern’i işe aldı

Ford, müşterilerin yazılım deneyimini iyileştirme çabalarına öncülük etmesi için, şirketin akışlı TV operasyonunun oluşturulmasına yardımcı olan eski Apple hizmet başkan yardımcısı Peter Stern’i işe aldığını söyledi.

Stern, Apple TV Plus, Apple News Plus, Apple Arcade, Apple Fitness Plus, MLS Season Pass ve Apple One dahil olmak üzere bir hizmet portföyünün lansmanına öncülük eden altı yıllık bir görev süresinin ardından yılın başında Apple’dan ayrıldı.

Ford’da, “Ford Blue, Model e ve Ford Pro genelinde donanım, yazılım ve hizmetleri entegre ederek yenilikçi müşteri deneyimleri yaratmak ve pazarlamak için birinci sınıf bir ekip” oluşturmakla görevlendirildi. Stern doğrudan Ford CEO’su Jim Farley’e rapor verecek.

Farley yaptığı açıklamada, “Bu bir dönüşümdür, çünkü Ford+ planımızın temel taşı, harika donanım ve yazılımların sağladığı inanılmaz müşteri hizmetleri ve deneyimleri yaratmaktır” dedi. “İşimizin bu stratejik açıdan hayati bölümünü inşa etmek için dünyada Peter Stern’den daha iyi kimse yok.”

Stern, Blue Oval’de başka bir Apple kıdemli üyesine katıldı: Özel projelerin Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Doug Field. Field, Apple’ın Project Titan olarak bilinen otonom bir elektrikli araba yapma çabalarının fiili başkanıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir