Ford’un eller serbest BlueCruise özelliği artık aylık veya yıllık abonelik olarak sunuluyor

Daha önce müşteriler, BlueCruise donanımı kurulu yeni bir Ford aracı satın alıp almamak istediklerine bayide karar vermek zorundaydı ve bunu dahil etmemeyi seçerlerse geri dönüp fikirlerini değiştiremezlerdi. Artık donanım birçok yeni araçta standart olarak gelecek ve müşteriler istedikleri zaman bu donanımı etkinleştirmek isteyip istemediklerine karar verebilecekler. En önemlisi, aylık veya yıllık abonelik olarak ödemeyi seçebilirler.

En önemlisi, aylık veya yıllık abonelik olarak ödemeyi seçebilirler.

Haber, daha geniş otomobil endüstrisinin önemli bir yeni gelir kaynağı olarak abonelik ürünlerine kaymasıyla birlikte geliyor. Sürücü yardımı özelliklerinden ısıtmalı koltuklara kadar her şey masada – müşteriler, daha önce yalnızca bir kez satın almak zorunda oldukları hizmetler için daha sık ödeme yapmak zorunda kalma konusunda giderek daha fazla endişeleniyor.

BlueCruise bir Seviye 2 sistemidir, yani araç hızlanma ve frenlemenin yanı sıra şerit merkezleme ve otomatik şerit değiştirme gibi ana işlevleri kontrol eder. Ve yalnızca ABD ve Kanada’daki bölünmüş otoyollarda çalışır. Ancak sürücüler ellerini direksiyondan ve ayaklarını pedallardan çekerken, gözlerini yoldan ayırmamalı ve her an kontrolü ele almaya hazır olmalılar. Ford, BlueCruise donanımlı araçların şimdiden 100 milyon milin üzerinde yol kat ettiğini söyledi.

Ford, şu anda 225.000 aracın BlueCruise ile donatıldığını söylüyor. Ayrıca, 2024’ün sonuna kadar 500.000 aracın daha bu özelliğe sahip olacağını öngörüyor. Şirket ayrıca, özelliğin ABD ve Kanada’daki kontrollü erişim otoyollarının yüzde 97’sinde çalıştığını ve bunun da yaklaşık 130.000 millik yol anlamına geldiğini söylüyor.

Artık müşteriler, özelliğe erişebilecekleri birkaç yeni yola sahip olacak. Araçlarını çevrimiçi olarak veya bir bayiden sipariş ettiklerinde, 2.100 $’a mal olan üç yıllık bir taahhütle ödeme yapabilirler. Bir müşteri bu seçeneği seçmezse, 90 günlük ücretsiz bonusla ayda 75 ABD Doları veya yılda 800 ABD Doları tutarında bir aboneliği de etkinleştirebilir.

Yeni ödeme yapısı ilk olarak Ford Mustang Mach-E’nin tüm donanımına gelecek ve yakında F-150 Lightning, Ford F-150 ve Ford Expedition gibi BlueCruise’ın mevcut olduğu tüm 2024 model yılı araçlarda kullanılabilecek.

Gelişmiş sürücü destek ürünleri için abonelik ödemelerine geçiş yapan tek şirket Ford değil. Tesla, Tam Kendi Kendine Sürüş özelliğini 2021’de ayda 199 ABD doları abonelik olarak sunmaya başladı. GM’nin Süper Yolculuğunun önceden kurulumu 2.500 ABD dolarına ve aktif kalması için aylık ücrete mal oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir