Game Boy’un Pokémon Trading Card Game, 25 yıl sonra hala rakipsiz

bu Pokémon Ticaret Kartı Oyunu Nintendo Game Boy için Color, parçası olduğu genişleyen multimedya serisinin geri kalanını bir yana, temel aldığı masa oyunuyla gelişmek için tasarlanmamıştı. Neredeyse 25 yıl önce ilk düştüğünde orada olmayanlar için, Pokémon Ticaret Kartı Oyunu Nintendo Switch sahiplerinin indirebileceği bazı oyunlara kıyasla bugün pek bir şeye benzemeyebilir. Ama şimdi bile, bunca yıldan sonra, Pokémon Ticaret Kartı Oyunuhala serideki en ilgi çekici girişlerden biri ve cep canavarlarının dünyasına benzersiz bir giriş.

bu Pokémon Ticaret Kartı Oyunu hiçbir zaman teknik olarak en karmaşık masa üstü deneyimi olmadı, ancak 1996’daki ilk çıkışından bu yana oyuna ayak uydurmadıysanız, 2023’te içine girmek biraz zor olabilir. Maçlar, özünde hala 60 kartlık destelerle karşı karşıya gelen ve rakiplerinin pokémon takımını devirerek mümkün olan en fazla ödüllü kartı almaya çalışan iki oyuncudan oluşuyor. Daha zayıf pokémon kartları daha az can puanına sahip olduğundan ve nakavt edilmesi daha kolay olduğundan, oyuncular onları kendi güçlü saldırılarını gerçekleştirmek için yeterli enerji kartlarıyla donatırken geliştirmeli veya canavarlarının bayılmasını önlemek için doğru türde eğitmen kartları oynamalıdır.

Herhangi bir maçın parçası olabilecek tüm farklı kart yönelimleri, hasar sayaçları, yazı tura atma ve belirlenmiş kart desteleri arasında, Pokémon Ticaret Kartı Oyunu biraz kaotik görünebilir. Ancak oyun, hem yapısal hem de stilistik olarak, mekaniklerinin ana hat oyunlarında pokémon savaşının farklı yönlerinden sonra nasıl modellendiğini fark ettiğinizde çok daha anlamlı olmaya başlar. Kırmızı, MaviVe Sarı.

1/3

bir savaş Pokémon Ticaret Kartı Oyunu Canlı.
Resim: Pokémon Şirketi

Ciddi hatalar bir yana, dijital platformlar gibi Pokémon TCG Çevrimiçi ve halefi Pokémon TCG Canlı becerilerini geliştirmek isteyen uzun süredir kart savaşı yapanlar için yararlı araçlar oldu, ancak yeni gelenler ve daha gelişigüzel oynamak isteyenler için seçenekler sınırlı kaldı. Daha deneyimli çevrimiçi oyuncuları almanın getirdiği öğrenme eğrisi ile belirli kartlar etrafında desteler oluşturmaya başlamak için gereken oldukça büyük finansal yatırım arasında, Pokémon TCG Canlı oyunu denemek için her zaman ideal bir yer gibi gelmiyor. Ama durum bundan çok uzak Pokémon Ticaret Kartı OyunuGame Boy koleksiyonunun bir parçası olarak Nintendo Switch Online abonelik hizmetine yeni eklendi.

İlk olarak 1998’de Japonya’da piyasaya sürülen, OG üssünün ilk hit mağazalara ulaşmasından iki yıl sonra, Pokémon Ticaret Kartı Oyunu hayal gücüyle TCG Adası’ndan genç bir çocuk olan Mark’ın hikayesini anlatmak için temel RPG serisinin unsurlarını ve fiziksel masa oyununu harmanlıyor. çok gibi Pokémon serisinin diğer kahramanları olan Mark, cep canavarlarını sever ve bir gün en iyisi olma hayalini kurar. TCG Island’da o kadar çok vahşi pokemon bulunmadığından, Mark ve diğer sözde savaşçılar bunun yerine makinelerden satın aldıkları veya maçlarda kazandıkları kartlarla oynamaya odaklanırlar.

Pokémon Ticaret Kartı Oyunu temelleri yerine getirmek için şaşırtıcı derecede harika

Ne zaman Pokémon Ticaret Kartı Oyunu başlangıçta çıkış yaptı, insanların pokémon ile çok farklı ilişkilere sahip olduğu yeni bir bölgeyi tanıtan franchise’ın ilk yan oyunlarından biriydi – bu, aşağıdaki gibi diğer başlıklarda daha fazla keşfedilen bir kavramdır. Pokémon Yapış Ve Pokémon Korucusu. TCG Island’dan Dr. Mason, maceranıza başlarken size canlı bir ortak pokemon vermek yerine sizi Bulbasaur, Charmander veya Squirtle etrafında inşa edilmiş üç tema destesinden birini seçmeye davet ediyor. Bu ilk kartlar kullanışlıdır, ancak adanın sekiz temel Kulüp Ustasına uygun şekilde meydan okumak için, Pokémon Ticaret Kartı Oyunu farklı türde avantajlar sağlayan daha güçlü desteler geliştirmenizi ve NPC’lerle düello yaparak kazandığınız destek paketlerinden aldığınız özellikli kartları geliştirmenizi gerektirir.

Ana hattan farklı olarak Pokémon Elite Four’a doğru ilerlerken canavarların seviyesini yükseltmenin ve ardından spor salonlarında kaba kuvvet kullanmanın yeterince kolay olduğu oyunlar, Pokémon Ticaret Kartı Oyunu masa oyununun temel mekaniği nedeniyle biraz daha fazla strateji gerektirir. Pokémon seviyeler, neredeyse tek bir kartın zarar görme veya hasara dayanma yeteneği anlamına gelmez, çünkü maçları kazanmanın anahtarı tüm ödül kartlarınızı almaktır. Oyunun derinliklerine indikçe, rakipler ileriyi düşünmenizi ve kendinize ait birkaç numara bilmenizi gerektiren bir saldırganlıkla oynuyor.

David adında bir düellocuyla yapılan maçtan sahneler.
Resim: Nintendo

Kart oyununun günümüzdeki enkarnasyonuyla karşılaştırıldığında, Pokémon Ticaret Kartı Oyunu‘in düelloları daha basittir ve genellikle bulabileceğiniz maçlardan çok daha uzun sürer. Pokémon TCG Canlı. Ancak nispeten sınırlı sayıda karta bu kadar odaklanarak – ilk üç gerçek dünya setinden 226, artı sadece oyun için oluşturulmuş birkaç özel kart – Pokémon Ticaret Kartı Oyunu kart oyununun temellerini yerine oturtmak ve farklı kartların birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini düşünmenizi sağlamak için şaşırtıcı derecede harika.

Bu günlerde video oyunlarının – özellikle de kart oyunlarının – deneyiminizi farklı şekillerde geliştirmeyi amaçlayan arka uçta size dijital ürünler satması yaygın bir durumdur. Ama güzelliği Pokémon Ticaret Kartı Oyunuİlk piyasaya sürüldüğü zamanki sınırlamaları, size nispeten küçük toplam kart havuzundan her seferinde bir destek paketi toplamaktan ve daha sonra kullanabilmek için bu kartları içeri ve dışarı öğrenmekten başka seçenek bırakmaması şeklindeydi. onları etkili bir şekilde kullanın ve daha fazla maç kazanın.

Oyun, size kristal demetleri satmaya çalışmayan canlandırıcı basit, eksiksiz bir pakettir.

oynamak Pokémon Ticaret Kartı Oyunu şimdi Switch’te nostalji kesinlikle onu eğlenceli kılan şeyin büyük bir parçası. Ama aynı zamanda, büyükler gibi klasik bir macera RPG’si olmak arasında kurduğu denge konusunda son derece tatmin edici bir şey var. Pokémon oyunlar ve odaklanmış bir CCG benzeri Marvel Yapış. Ama aksine Marvel Yapış ve diğer modern yan ürünler Pokémon birçoğu oyuncuları mikro dönüşümlere para harcamaya zorlamak için tasarlanmış oyunlar – Pokémon Ticaret Kartı Oyunu‘size kristal demetleri satmaya çalışmayan canlandırıcı basit, eksiksiz bir paket.

Gerçek dünya ile Pokémon TCG piyasaya sürülmesiyle büyük bir sarsıntı nedeniyle kırmızı Ve Menekşe set, güncellenmiş, modern bir versiyonun nasıl olduğunu merak etmemek imkansız. Pokémon Ticaret Kartı Oyunu gibi bir şeye kıyasla oynayabilir Pokémon TCG Canlı, küresel beta aşamasına girdiğinden beri pek yükselmedi. Ama şimdi temel set bir şekilde geri dönüş yaptığına göre, vermek için ideal zaman gibi geliyor. Pokémon Ticaret Kartı Oyunu başka bir çekim – anılar için değilse, o zaman pratik (ve öldürücü film müziği) için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir