Gigabyte’ın yeni RTX 4060 GPU’su, düşük profilli bir tasarıma üç fan sığdırır

Kart 182 mm uzunluğunda olduğundan, bu üç fanlı kurulum bazı küçük form faktörlü kasalara sığmayı biraz zorlaştırabilir. Ancak 40 mm’lik ince yüksekliği ve 69 mm’lik genişliği ile bunu telafi ediyor. İnce tasarımına rağmen çip, iki DisplayPort ve iki HDMI bağlantı noktasıyla da donatılmış olarak geliyor. Ayrıca hoş bir dokunuş olan düşük profilli bir dirsek ile birlikte gelir.

Piyasadaki diğer RTX 4060 GPU’lar gibi, Gigabyte’ın bu düşük profilli GPU’su da sekiz pimli bir güç konektörü ve 3.072 CUDA çekirdeği ile birlikte gelir. Gigabyte ayrıca kartı 2,475 MHz’de çalıştırır – 2,460 MHz referans kartından sadece 15 MHz daha yüksek – bu da performansta gözle görülür bir fark yaratması pek olası değildir.

Gigabyte’ın düşük profilli RTX 4060 yongasının fiyatını hâlâ bilmiyoruz, ancak piyasadaki diğer yongalar 299 dolardan başlıyor. Gigabyte, 40 serisi kartları daha küçük form faktörlerine yerleştiren tek şirket değil. Zotac ayrıca mini oyun PC’leri için bir dizi RTX 4060 ve 4060 Ti GPU’yu piyasaya sürdü, ancak hepsi bir veya iki fanla geliyor, bu da Gigabyte’ın çipini alabileceğiniz en ince, üç fanlı 40 serisi GPU’lardan biri yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir