Google, arama sonuçlarında yeni bir ‘Perspektifler’ döngüsü gösterecek

Google, belirli arama konularında farklı bakış açıları görmenize yardımcı olmak için arama sonuçlarına yeni bir döngü ekliyor. “Perspektifler” adlı özellik, sonuçlarda “En Popüler Haberler” kutusunun altında görünecek “çeşitli gazeteciler, uzmanlar ve diğer ilgili seslerden gelen içgörüleri” gösteren yeni bir kutudur.

Bir blog gönderisinde şirket, bu yılki Oscar’lara ilişkin perspektifler için kutunun nasıl göründüğüne dair bir GIF paylaştı. Mark Hamill ve Jamie Lee Curtis’in tweet’lerini ve birkaç makaleyi içeriyor. İyi görünüyor, ama olacağı için sinirlendim Yine bir başka Google’ın arama sonuçlarını karıştıran şey. (Sadece eski güzel günler için nostaljik olabilirim.)

Perspektifler, bu örnekte, oldukça zararsızdır. Ancak bunun, Twitter’da zaten her gün maruz kaldığımız türden tartışmalı görüşleri veya yanlış ifadeleri nasıl gün yüzüne çıkarabileceğini hayal etmek zor değil. Google, kutuda “size yetkili ve güvenilir bilgiler sağlamayı taahhüt ettiğini” söylüyor ve sözcü Meghann Farnsworth, neyin dahil edileceğine nasıl karar verdiği hakkında şunları söyledi:

Sistemlerimiz, arama sorgusuna bağlı olarak çeşitli platformlardaki ilgili sesleri otomatik olarak tanımlar. Bu sistemler Bakmak Bir sonucun yardımcı olup olmayacağını belirlemek için hikayeyle alaka düzeyi, önem, dil, tazelik, uzmanlık ve eldeki konuyla ilgili güvenilirlik dahil olmak üzere bir dizi sinyalde. Bir bütün olarak Arama ve Haberler’de olduğu gibi, sistemlerimizi yüksek kaliteli, Güvenilir bilgi Perspektifler bandında. İçeriğin ihlal edebileceğini fark ettiğimizde Politikalarımız inceler ve uygun olduğunda Arama özelliklerinden kaldırırız.

Google’a göre, Perspectives karuselini “yakında” ABD’de masaüstü ve mobil cihazlarda İngilizce olarak görmeye başlayacaksınız. Şirket, arama yapmak için birkaç güncelleme daha ekliyor. Bir bağlantının yanındaki üç noktayı tıkladığınızda görebileceğiniz “Bu sonuç hakkında” kutusu, “Bu yazar hakkında” bölümünü alacaktır. Ve bu “Bu sonuç hakkında” kutusu, önümüzdeki günlerde “Aramanın kullanılabildiği tüm dilleri” kapsayacak şekilde genişletilecektir.

Güncelleme 28 Mart, 20:24 ET: Google’dan açıklama eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir