Google’ın bir Android cihaz bağlama özelliği üzerinde çalıştığı iddia ediliyor

Google’ın, Apple ekosistemindeki Devamlılık özelliklerine benzer şekilde, kullanıcıların çeşitli Android cihazlarını birbirine bağlamasına olanak tanıyan yeni bir Android özelliği sunmayı planladığı bildiriliyor. Android uzmanı Mişaal Rahman potansiyel özellik hakkında tweet attı ve aynı Google hesabında oturum açan Android cihazların birbirleriyle iletişim kurmasına izin verebileceğini belirtti.

Bu, kullanıcıların aramalar sırasında bağlı cihazlar arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan “Arama Değiştirme” ve “İnternet Paylaşımı” gibi özellikleri etkinleştirebilir. Android Yetkilisi spekülasyonlar, bağlantılı cihazlarda hızlı bir şekilde kişisel bir erişim noktası kurmanın daha kolay bir yolu olabilir. Apple’ın, kullanıcının iPhone’u ile aynı ağda olmaları koşuluyla, kullanıcıların aynı Apple Kimliği ile oturum açmış Mac’ler ve iPad’ler gibi Apple aygıtlarından arama yapmasına ve bu aygıtlardan arama almasına olanak tanıyan “iPhone Mobil Aramalar” adlı benzer bir arama değiştirme özelliği vardır.

Görünüşe göre bu, kullanıcıların Cihazlarınızı Bağlayın özelliği kullanıma sunulduğunda göreceği ayarlar menüsü.
Resim: Mishaal Rahman

Android Yetkilisi bununla birlikte, Apple’ın “iPhone Mobil Aramalar” özelliğinin, kullanıcıların başka bir iPhone’dan arama almasına izin vermediğini de belirtiyor. Google’ın “Arama Değiştirme” özelliğinin ifadesi (Rahman tarafından sağlanan ekran görüntüsünde görüldüğü gibi), bunun telefonlar da dahil olmak üzere farklı Android cihazlar arasında geçiş yapmak için kullanılabileceğini düşündürmektedir. Böylece, bir telefondaki aramayı alıp başka bir bağlı telefona veya Pixel Tablet gibi bir şeye aktarabilirsiniz. Google bunu resmi olarak duyurana kadar kesin olarak bilemeyeceğiz, ancak gerçekse birden fazla telefon taşıması gereken kişiler için yararlı olabilir.

Rahman, özellik resmi olarak yayınlandıktan sonra cihaz ayarlarında Ayarlar > Google > Cihazlar ve Paylaşım altında “Cihazlarınızı Bağlayın” menüsünün görüneceğini iddia ediyor. Google, bırakın bir çıkış tarihini, Android cihaz bağlama özelliğini henüz duyurmadı. Google’dan yorum almak için ulaştık ve yanıt alırsak bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir