Hırsızlar, Gen Con 2023’te oyun ticaret kartlarından 300.000 $ çaldı

Bir çift hırsız Gen Con 2023’e vals yaparak Indianapolis’te (üzerinden) 300.000 $’a kadar oyun kartı çaldı. Indystar). Bir palet üzerindeki kutularda duran kartlar, satıcılar uzun süredir devam eden yıllık oyun kongresi için hazırlanırken bir palet krikosu kullanılarak çalındı. Zindanlar ve Ejderhalar ortak yaratıcı Gary Gygax başladı.

Hangi kartların alındığına gelince, bu bilinmiyor. Indystar yerel bir Indianapolis masa oyunu mağazasında çalışan bir işçinin, ambalajın şuna benzediğini düşündüğünü bildirdi: Sihir: Buluşma, Pokémon Ticaret Kartı Oyunuve yayınlanmamış Disney Lorcana. Ravensberger, yapan şirket Disney Lorcana, bunu tweetledi tüm ürünü muhasebeleştirilir. Kongre müdavimleri, Ravensberger’in ön yayın yeri olarak Gen Con 2023’ü kullandığı kart oyunu için 16 saate kadar bekledi.

Indianapolis Polisi Cuma ve Cumartesi günleri bir çift tweet atarak iki kişinin kimliklerinin tespit edilmesi için halktan yardım istedi. güvenlik kamerasına yakalandı paleti almak:

Bu, Indianapolis bölgesindeki son zamanlardaki tek kart oyunu hırsızlığı değil. Mayıs ayında yerel basın, Indianapolis banliyösü Brownsburg’daki bir oyun mağazasına hırsızın girdiğini ve bir pizza dağıtım çantasına tahmini 15.000 $ değerinde Magic: the Gathering kartını soktuğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir