HMD’nin onarılabilir Nokia telefon girişimi ABD’ye iniyor

HMD, 24 Ağustos’ta T-Mobile ve Metro’da T-Mobile tarafından satışa sunulacak olan 186 dolarlık bir akıllı telefon olan Nokia G310 ile onarılabilir telefon girişimini ABD’ye taşıyor. Bu, teknik olarak HMD’nin pili ve ekranı gibi yaygın olarak bozulan bileşenleri değiştirmeyi kolaylaştıran bir tasarımla piyasaya sürdüğü üçüncü akıllı telefon, ancak önceki Nokia G22 ve Nokia G42 Avrupa pazarlarına odaklanmıştı.

HMD, daha önceki onarılabilir telefonlarında olduğu gibi, G310 için yedek parça ve onarım kılavuzları sağlamak üzere iFixit ile ortaklık yapıyor. Şirketin basın bülteni, telefonun tamirinin tam olarak ne kadar kolay olduğuna dair çok fazla ayrıntı sunmuyor, ancak önceki onarılabilir Nokia markalı telefonlar, kolayca erişilebilen vidaları ve pilleri ortaya çıkarmak için elle açılabilen arka kasalar gibi tasarım özelliklerini içeriyor. çekme tırnakları kullanılarak kaldırılabilir (eski Nokia özellikli telefonlar gibi kullanıcı tarafından tamamen çıkarılamasalar da).

Önden ve arkadan Nokia G310.
Resim: HMD

Onarılabilir unsurunun ötesinde, Nokia G310, nispeten giriş seviyesi bir akıllı telefonun teknik özelliklerine sahip. Qualcomm Snapdragon 480 Plus işlemci, 4 GB RAM, 128 GB depolama ve microSD ile 1 TB’a kadar genişletilebilir depolama ile çalışır. Bir USB-C bağlantı noktası aracılığıyla 20W’a kadar hızlı şarj edilebilen 5000mAh’lik bir pile sahiptir ve tüm cihaz IP52 derecesine sahiptir, bu da toza karşı iyi korumaya sahip olduğu, ancak su spreylerine karşı yalnızca sınırlı korumaya sahip olduğu anlamına gelir.

Ön tarafta sınırlı 720p çözünürlüğe sahip 6,56 inçlik bir ekran var, ancak en azından nispeten hızlı bir 90Hz yenileme hızı sunuyor. Arkada teknik olarak üçlü kamera kurulumu var, ancak 50 megapiksel ana kameranın ötesinde derinlik ve makro için iki ek sensör yalnızca 2 megapiksel çözünürlükte. Telefonun 8 megapiksel özçekim kamerası var ve biyometrik güvenlik için yana monte edilmiş bir parmak izi sensörüne güveniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir