IFTTT artık ödeme yapan aboneler için yapay zeka destekli otomasyonlara sahip

Kullanıcıların çeşitli uygulama ve cihazlarda otomasyon oluşturmasına olanak tanıyan üretkenlik platformu IFTTT, yapay zeka destekli üç yeni hizmet duyurdu. Platform artık kullanıcıların yapay zeka tarafından oluşturulan sosyal medya gönderilerini, blogları ve özetleri otomasyonlarına dahil etmelerine izin verecek, ancak yalnızca aylık 5 ABD Doları tutarındaki Pro Plus planına abone olmaları durumunda.

“Eğer buysa, o zaman” anlamına gelen IFTTT, kullanıcıların cihazlar ve uygulamalar arasında “uygulamalar” adı verilen bir dizi eylemi bir araya getirmesini sağlayan bir hizmettir. Buna, YouTube’daki sevilen videolardan bir Spotify oynatma listesine şarkı ekleme veya her sabah telefonunuzda hava durumu hakkında bir bildirim alma gibi otomasyonlar dahildir. Ancak şimdi IFTTT, hizmetine başka bir otomasyon katmanı ekliyor.

AI içerik oluşturucu otomasyonu, örneğin, IFTTT’nin not widget’ına yazdığınız konuya dayalı olarak bir taslak oluşturabilir ve ardından bunu otomatik olarak Google Docs’a kaydedebilir. Bu arada, sosyal içerik oluşturucu seçeneği, RSS beslemenize eklenen bir öğeyi açıklayan ve ona bağlantı veren bir tweet’i otomatik olarak oluşturabilir. AI özetleyici de oldukça basittir ve belirli bir haber kaynağında yayınlanan makalelerin özet sürümlerini size e-posta ile göndermek gibi şeyler yapabilir.

Bu entegrasyonlar, IFTTT’nin web sitesinde uygulamalar olarak mevcuttur veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz. ChatGPT ve Bing’in sohbet botu, kullanıcıların özetler oluşturmasına veya sosyal medya gönderileri oluşturmasına zaten izin verirken, IFTTT’nin entegrasyonları bunu daha da müdahalesiz bir süreç haline getiriyor gibi görünüyor.

Curley, “Yapay zeka ve otomasyon potansiyeli konusunda gerçekten heyecanlıyız” diyor. Sınır. “Planımız, yakın gelecekte ek AI hizmetleri sunmaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir