İletişim Başkanı Altun’dan Reuters’in siyasi içerikli iş ilanına tepki: Bu gazetecilik değil


Altun, İngiliz haber ajansı Reuters’in Türkiye ofisi için verdiği siyasi içerikli iş ilanına yönelik makale yaptı.


Reuters gerçeklerden uzaklaşmış göründüğünü tamlayan Altun, şunları kaydetti:


“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde Türkiye’dahi ne olduğuna üzerine taraflı tek aybakım açısı yatkın görünüyor. Reuters’in ilanındaki ifadeler sadece tek propaganda broşüründe kulağa mantıklı gelebilirdi. Ama bu asla gazetecilik denmez.


Bir medya kuruluşu, ne olup bittiğine üzerine önyargılarını haberin ana hattı olarak kullanmadan önce, sahadaki gazetecilerine gerçekleri sormalıdır. Reuters, yerde ilandaki cümleleri, tâbi olduğunu iddia ettiği ‘istiklâl, doğruluk, tarafsızlık ve güvenilirlik’ şeklindeki gazetecilik ilkeleriyle karşılaştırsa iyi olur.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy