iPhone 15, USB-C ile daha yüksek şarj hızlarını destekleyebilir

Apple, önümüzdeki birkaç hafta içinde iPhone 15’i tanıtmaya hazırlanıyor ve cihazın Lightning’den USB-C’ye uzun süredir söylentiye geçişi, şarj hızında bir artış sağlayabilir. Buna göre 9to5Macyeni iPhone 15 modellerinden bazıları, mevcut iPhone 14 Pro’nun sınırlı olduğu 27W hıza kıyasla 35W’a kadar şarjı destekleyecek.

Apple analisti Ming-Chi Kuo geçen yıl benzer tahminlerde bulunarak, Apple’ın tedarik zincirinin şirketin 2023’te Lightning’i bırakıp USB-C’ye geçeceğini gösterdiğini iddia etmişti. özellik yalnızca Apple sertifikalı kablolarla desteklenebilir. Apple, e-atıkla mücadele etmek için 2020’de iPhone’larını güç adaptörleriyle donatmayı bıraktı, bu nedenle şirket bunun yerine müşterilere geçen yıl piyasaya sürdüğü 35W çift USB-C şarj cihazını veya tasarlanmış 30W USB-C şarj cihazını satın almalarını önerebilir. özel bir iPhone 15 şarj cihazı satmayı planlamıyorsa MacBook Air.

AB içinde satılan tüm yeni telefonların 28 Aralık 2024’e kadar USB-C şarjını desteklemesi gerekir.

Şarj hızları ne olursa olsun, iPhone 15’in USB-C şarjına geçiş yapan ilk model olması çok muhtemel. Avrupa Birliği’nin, blok içinde satılan tüm yeni telefonların (iPhone’lar dahil) kablolu şarj için USB-C kullanması için 28 Aralık 2024’e kadar bir son tarihi var, bu nedenle bunu bir yıl daha geriye itmek, Apple’ın işini bitirmesi anlamına gelir.

12 Eylül Salı günü gerçekleşeceği tahmin edilen resmi lansmanı öncesinde iPhone 15’in diğer özellikleri hakkında çeşitli söylentiler duyduk. iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, son birkaç iPhone nesline kıyasla bir fiyat artışı görebilir ve mevcut paslanmaz çelik kasa yerine daha ince çerçevelere ve titanyum çerçeveye sahip olması bekleniyor. Birkaç saygın sızıntı ayrıca, Apple’ın yeni iPhone 15 modellerinden hiçbiri için deri kılıf satmayacağını iddia ediyor, ancak bunun doğru olduğu kanıtlanırsa, neredeyse kesin olarak iyi bir üçüncü taraf seçeneği bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir