“Kadına yönelik şiddet konusunda güncel veri tabanı oluşturacağız”


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Spor Salonu’nda partisince plânlı “Büyük Kadın Buluşması”nda yaptığı konuşmada, Türk kadınlarını adî, güçsüzlük ve muhtaç görenlere inat, yenilmez gücünü anlatmaya ve göstermeye sürme edeceklerini belirtti.


Türkiye’dahi zaman kadın olumsuzlama; insanlık, vicdan, doğruluk ve zihniyet sorunu olduğunu savunan Akşener, herkesin kadınların özgür olduğu, korkmadığı ve kahkaha atmaktan çekinmediği Türkiye’ye alışacağını söyledi.


Akşener, iktidara geldiklerinde her türlü şiddetin önüne geçeceklerini ve şiddetle mücadeleye yönelik idari ve cezai yaptırımlar uygulayacaklarını bildirerek “Şiddet uygulayan erkeğin, oluşturacağımız terapi evlerinde terapi görmesini sağlayacağız. Evden kaynak erkek olacak, kadın olumsuzlama. Böylece mağdur olanın olumsuzlama, suçlu olanın düzenini bozacağız” niteleyerek konuştu.


Şeffalık ilkesiyle çalışacaklarını vurgulayan Akşener, kadına yönelik şiddet konusunda güncel veri tabanı oluşturacaklarını dile getirdi.


“Hürriyet, kadınların omuzları üzerinden yükseliyor”


Dünyanın farklı bölgelerinde kadınların yaşadığı sorunların, haksızlıkların ve adaletsizliklerin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kurucu değerlerin önemini tek kez henüz hatırlattığını vurgulan Akşener, şöyle sürme etti:


“Afganistan’bile kız çocuklarının okula gitmesinin yasaklanmasını ve yerde insanlık dışı uygulamanın, yüce dinimiz aygıt edilerek meşrulaştırılmaya çalışılmasını en sert şekilde kınıyor ve lanetliyorum. Çünkü İran’bile Mahsa Emini isimli kızımızın katledilmesine verilen toplumsal tepkinin dahi gösterdiği üzere hürriyet, kadınların omuzları üzerinden yükseliyor, istibdat ise kadınların acılarından güçleniyor. Zulmün karşısında, kadınların yanında sağlıklı çalışmamak tığ iyi ve yürekli kadınlar için tek medeniyet vazifesidir.”


Akşener, partisinin kadınların istihdamına ilişkin hedeflerini dahi paylaştı.


“Abilerin, muhteremlerin rahatını bozdunuz”


Akşener, Ankara Spor Salonu’ndaki program öncesinde salon sayılmazsa toplanan vatandaşlara bile hitap etti.


Bugün sadece tek kadın kurultayı gerçekleştirmek için tek araya geldiklerini yalnız kadınıyla erkeğiyle Türkiye’nin her yerinden İYİ Partililerin Ankara’ya geldiğini ifade fail Akşener, “Buradasınız işte. İçerisi dolmuş, kapalı dolmuş. Bu gece kimse uyuyamayacak. Abilerin, muhteremlerin rahatını bozdunuz” niteleyerek konuştu.


Akşener, alandakilerin “Başbakan Meral” sloganları üzerine, “Elbette başbakan Meral olacak. Onunla, bununla pazarlık ederek olumsuzlama, milletimizin iradesiyle partimiz zaman parti olacak. Önce yerde ucube sistemi değiştireceğiz, sonra bile İYİ Partinin Genel Başkanı Meral, başbakan olacak” dedi.


Salona girdiğinde kadınların hediye ettiği ak yazmayı üstüne takan Akşener, sahneye gelişinde kürsünün önündeki kadın katılımcıların üzerine bitkilerin yaprakları döktü.


“Cumhuriyet Kadını” belgeseli izletildi


Sahnede kadınların yer aldığı ve tek kadının zeybek oynadığı gösterinin sonunda partililer, “Kalpten kalbe tek yol vardır elbet” yazılı afişi açtı. Küçük tek kız tapduk bile içinde mektup bağcıklı kalp şeklindeki kutuyu Akşener’açınık verdi.


Buluşmada, İYİ Parti Genel Merkez Kadın Kollarının Akşener için hazırladığı video ile “Cumhuriyet Kadını” belgeseli izletildi.


“Kadın Yükselecek Türkiye Güçlenecek”, “Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan”, “Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet” yazılı pankartlar ve Akşener’in kadınlarla çektirdiği fotoğrafların salona asıldığı programda sanatçı Mustafa Sandal bile konser verdi.


Buluşmada Akşener’açınık İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, Eğitim Politikaları Başkanı Sevinç Atabay, Toplumsal Politikalar Başkanı Ayfer Yılmaz, Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Gençlik Politikaları Kapı Siyasetinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hatice Kayalı bile eşlik etti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy