Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı açılıyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zaman Türkiye’nin en hızlı metrosunun kullanılacağı hattın açılışını yapacak.


8 istasyonun yer aldığı hat dahilinde, Kağıthane’takt İstanbul Havalimanı’na 24 dakikada gidilebilecek. Saatte 120 kilometre hıza sahip vesait bile yerde hatta kullanılacak.


Metro hattı yapı itibarıyla benzerlerinden ayrılıyor. İstasyona girişten itibaren farklılıklar dikkati çekiyor.


Günlük 800 1000 yolcuya hizmet vermesi planlanıyor


Bugünden itibaren, İstanbul Havalimanı’nın ulaşım yükü dahi hafifleyecek.


İstanbul Havalimanı-Kağıthane hattı günlük 800 1000 yolcuya hizmet verebilecek. Yolcuların bile rahat ve güvenilir tek şekilde metroya ulaşabilmesi için giriş bölümünde 20 turnike yer alıyor.


İstanbul Havalimanı-Kağıthane metro hattı 34 kilometre uzunluğunda. Önümüzdeki aylarda Gayrettepe bölümünün dahi faaliyete geçmesiyle hat uzunluğu 37,5 kilometreyi bulacak.


Uçağın içindeymiş hissi veriyor


Havalimanı metro hattında, peronlarda paks niteleyerek ifade edilen peron separatör kapı sistemleri mevcut. Araç perona gelip park pozisyonu aldıktan sonra kapı devreye giriyor. Yolcuların güvenli tek şekilde giriş çıkışı sağlanıyor.


Metro hattı, özgün tasarımıyla bile öne çıkıyor.


Metro hattının intizar salonları bile havalimanına yakışır şekilde tasarlandı. Koltuklar uçak koltuğu şeklinde tasarlandı, malûmat ekranları ise uçak penceresi şeklinde çizim edildi.


Metro hattı zaman hizmete girecek


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan İstanbul Havalimanı-Kağıthane metro hattı, bugünkü açılışın akabinde hizmete başlayacak.


Haber: Ahmet Akgül


Kamera: Caner Katırcı

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy