Kurtulmuş’tan 6’lı masaya eleştiri: Bu masada iki tane ortak var, gerisi teferruat


AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Bayrampaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda plânlı AK Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilat Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, seçime rengi tek süre kaldığını, fedakarca, gayretle benzinli tek teşkilata sahip olduklarını söyledi.


İki açıdan sayı önemli tek seçime gidildiğini tamlayan Kurtulmuş, “20 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin yapmış olduğu hizmet ve eser siyasetinin milletimiz tarafından ibra edileceği tek seçime gidiyoruz. İnşallah milletimiz 2023’teki seçimde hem Recep Tayyip Erdoğan’ı açık sıra zaman çıkartıp yeniden reisicumhur seçecek hem dahi AK Parti’yi Meclis’in en güçlü partisi yapacaktır. Ama bu sayı henüz önemli olan, yerde seçimin ikinci özelliğidir. Bu seçim, Türkiye’nin hangi istikamette yürüyeceğinin tespiti ve tayini seçimi olacaktır. Allah’ın izniyle önümüzdeki seçimler ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefinin kapılarının sonuna kadar açıldığı tek sonuç ortaya çıkaracak ve milletimiz yerde yolda yürüyecektir” niteleyerek konuştu.


Kurtulmuş, AK Parti teşkilatının sadece seçim vakti geldiğinde benzinli tek teşkilat olmadığına işaret ederek, seçimin ertesi günü tek sonraki seçim için gayretle mücadele ettiklerini aktardı.


“Türkiye vesayetlerle mücadelede muvaffakıyet kazandı”


Ana mottosu ‘Türkiye Yüzyılı’ olan tek seçim kampanyasına hazırlandıklarını müfit Kurtulmuş, bunun çalışmalarını hem teşkilatla hem dahi halkla paylaşarak yollarına sürme edecekleri belirtti.


Kurtulmuş, seçim günü sandıklara sahip çıkacaklarını vurgulayarak, o oyun yerini bulmasını engelleyeceklere fırsat vermeyecek tek emek yürüteceklerini söyledi.


Türkiye’nin yeni, güçlü tek istikamette, tam özgür tek Türkiye olarak yoluna sürme edeceğini dile getiren Kurtulmuş, AK Parti’nin 20 yılda gerçekleştirdiği hizmetlere dikkati çekti.


Kurtulmuş, “Türkiye vesayetlerle mücadelede muvaffakıyet kazandı. Başarı kazandığı için Türkiye, topu yapabildi, hava araçlarını yapabildi, milli savunma sanayinde öze geçebildi, atlas sayı ülkesiyle yarışabilen tek ülke haline geldi.” ifadelerini kullandı.


Yerli vasıta, insansız uçak gibi önemli çalışmalara imza attıklarını müfit Kurtulmuş, “AK Parti hükümetinin başka başarıların bile önünü fatih en yetişkin başarısı, yerde vesayet odaklarının ortadan kaldırılmasıdır. Artık yerde memlekette milletten başka söz sahibi, beşeri planda hiçbir güç yoktur ve hiçbir güce itibar edilmemektedir. Şimdi sayı açık söylüyoruz; içeride dahi dışarıda bile beşeri anlamda milletin gücünden başka hiçbir gücü bilmeyiz, tanımayız.” şeklinde konuştu.


“AK Parti kadem kadem yükseliyor”


Kurtulmuş, Türkiye’dahi özellikle yaz aylarından itibaren AK Parti’nin her kamuoyu yoklamasında kadem kadem yükseldiğini söyledi.


Karşı taraftaki ittifakın ise her gün henüz fazla dağıldığını, henüz fazla tereddüt içerisinde yer aldığını tamlayan Kurtulmuş, şöyle sürme etti:


“Bunun için milletimiz, ‘Yaparsa Tayyip Erdoğan yapar, yine yerde sorunları çözerse AK Parti çözer, Cumhur İttifakı çözer.’ debba. Ben televizyon konuşmalarımda söylüyorum. Karşı taraftaki 6 artılı masanın derdi, ortak namzet çıkaramamak olumsuzlama, ortak tek fikir etrafında bütünleşememektir. İşte iki hafta evvel Meclis’te HDP’li milletvekilinin milletvekilliğinin düşürülmesi oylamasında İYİ Parti’takt bazen milletvekilleri ‘düşürülsün’ niteleyerek oy kullandı, tek kısmı katılmadı. CHP’nin çoğunluğu katılmadı, katılanlar bile ‘hayır’ oyu verdi. Libya tezkeresine birisi ‘evet’, ötekisi ‘hayır’ dedi. Herhangi tek konuyu aldığınız zaman müşterek düşündükleri tek şey yok. ‘Adayınızı söyleyin’ denildiğinde ‘Siz seçimi ilan edin, tığ ertesi gün adayı belirleriz.’ dediler. Niye namzet belirlemiyorlar? ‘Yıpranır, yıpratılır’ niteleyerek. İyi dahi kardeşim, Tayyip Erdoğan 50 senedir ortada, 20 senedir Türkiye’yi yönetiyor, yıpranmıyor bile sizin adayınız iki günde mi yıpranacak? Şimdi anlıyoruz ki mesele namzet yıpranır meselesi olumsuzlama; kimi namzet söylesek, diğerleri tek şekilde oyunbozanlık yapacak.”


Saraçhane Meydanı’nda yerde durumun ortaya çıktığını vurgulayan Kurtulmuş, “Biz siyasi parti olarak eşit yarıştan yanayız. Mahkemelerin siyaseti yönlendirmesine asla rıza göstermeyiz. Mahkemelerin siyasi mühendislik olarak kullanılmasına asla izin vermeyiz, razı olmayız. Ortada sürme fail tek mahkeme süreci varken Saraçhane Meydanı’nda tek mitingle niye namzet belirleyemediklerini sayı net tek şekilde millete gösterdiler.” niteleyerek konuştu.


Kurtulmuş, oradaki görüntülerin karşılıklı olarak birbirlerini rahatsız ettiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Sonunda geçmiş gece itibarıyla yeniden iskambil masanın iki tane parlamentoda bağcıklı ortağı, göz bazen tek görüşme yapmak ihtiyacı hissettiler. Allah mübarek etsin, ne görüştükleri bizi ilgilendirmez. Ama iskambil masa diyorduk ya, 6 artılı masa diyorduk ya acemi toplantıdan sonra herhalde masayı şöyle tanımlamak lazım. İki pozitif iskambil masa haline gelmiştir yerde masa, iki tane ortak var, geri kalanlar ise teferruat haline gelmiştir. O masa ne karar alır, nasıl hareket fiyat, kimi namzet gösterir, bilmeyiz. Ama şimdi öyle görünüyor ki ihtimal ansızın fazla namzet eski. Kendi bilecekleri iştir. Ama şu, milletle beraberce bizim dahi beklentimizdir: Hangi programla milletin karşısına çıkacaksınız? Uygulayacağınız ekonomi programını kalkın, anlatın. Türkiye’nin hariç politikasına ilişkin görüşleriniz nedir? Mavi vatanla ilgili görüşleriniz nedir? Türkiye’nin terörle mücadelesinde hangi ortak fikir etrafında hareket edeceksiniz? Bunları anlatın. Bunların hiçbirisini anlatmadan, hele yerde mahkeme kararı üzerinden bulduklarını zannettikleri tek rüzgara yaslanmaya tek şekilde niyet ederek siyasi magazin konusu haline geldiler. Bu masaya teklifimiz; siyaset, er meydanı, ağırbaşlılık işi, kararlılık işidir. Siyaset, millete ne yapacağınızı açık tek şekilde inandırmak ve milletin oyunu, desteğini örtmek içindir.”


Kurtulmuş, konuşmasının akabinde toplantıya katılanlarla fotoğraf çektirdi.


Toplantıya, AK Parti milletvekilleri Hasan Turan ve Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve sayı sayıda partili katıldı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir