Malatya’da yoğun kar: Turgut Özal Üniversitesi’nde sınavlar ertelendi


Malatya genelinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu. Aralıksız yağan kar tüm kenti beyaza bürüdü.


Kar yağışının başlaması üreticilerle beraberce herkesi mutlu etti. Vatandaşlar kuraklığa karşı karın yağmasını memnuniyetle karşılarken, aile ise karın keyfini çıkarıyor.


Kentin anayol ve sokaklarına sakıt kar ile beraberce ortaya kaynak kartpostallık manzara görenleri hayran bırakıyor.

[Fotoğraf: DHA]


Birçok yol ulaşıma kapandı


Yoğun kar yağışı, kara yollarında aksaklıklara neden olurken, sayı kısal mahalle yolu ulaşıma kapandı. Kapalı yolların zorlamak için ekipler, iş makineleriyle emek başlattı.


Ekiplerin müdahalesiyle yeniden aclan yollarda tuzlama çalışması bile yapılıyor. Bazı ilçelerde ise kar ve tipi nedeniyle riskli caddeler trafiğe kapatıldı.

[Fotoğraf: DHA]


Turgut Özal Üniversitesi’nde sınavlara kar tatili 


Malatya’bile, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:


“İlimiz genelinde sürme fail yoğun kar yağışı nedeniyle Üniversitemizin tüm akademik birimlerinde 02.02.2023 ile 05.02.2023 tarihleri arasında yapılacak Bütünleme sınavları, ileri tek tarihe ertelenmiştir. Yapılamayan Bütünleme sınavlarının tarihleri henüz sonra ilan edilecektir. Ayrıca Üniversitemizde benzinli hamile ve 2 yaşından küçük tapduk olan kadınlar ile engelli personelimiz 02.02.2023 tarihinde 1 gün idari izinli sayılacaktır.”


İnönü Üniversitesi’nin ise eğitimin sürme edeceği öğrenildi. 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir