Match Group artık Tinder ve diğer flört uygulamalarında geçmiş kontrolü sunmayacak

Tinder, Plenty of Fish ve Match gibi flört uygulamalarının sahibi olan Match Group, daha önce bildirildiği üzere, kullanıcılarına geçmiş kontrolleri sağlayan kar amacı gütmeyen kuruluşla ortaklığını sonlandırıyor. Wall Street Gazetesi. Çekleri sağlayan Garbo adlı hizmet, sonuç olarak tüketiciye yönelik işini kapatıyor.

Match Group, geçen yıl Match ve Stir dahil olmak üzere diğer flört uygulamalarında kullanıma sunmadan önce ilk olarak 2021’de Tinder’da geçmiş kontrolleri sunmaya başladı. Entegrasyon, kullanıcıların yalnızca soyadlarını ve telefon numaralarını kullanarak potansiyel bir tarihte sınırlı sayıda ücretsiz geçmiş kontrolü yapmasına izin vererek kullanıcıların şiddet, geçmiş tutuklamalar, mahkumiyetler ve yasaklama emirleri hakkında kamuya açık raporları görmelerine olanak tanır.

İki şirket arasında neyin yanlış gittiği belli olmasa da Garbo, suçu Match Group’a yüklüyor gibi görünüyor. Garbo’nun blogunda yer alan bir gönderide, kurucusu Kathryn Kosmides, “çevrimiçi platformlardan gelen destek ve gerçek inisiyatif eksikliği” ve “bu platformlardaki kötü aktörler tarafından sürekli taciz ve tehditler” ile karşı karşıya kaldıktan sonra hizmeti kapatma kararı aldığını söylüyor.

“Çoğu sosyal ağ, flört uygulamaları ve çevrimiçi platformlar daha çok kârlılığı önemsiyor”

Göre Günlük, arka plan kontrollerinin nasıl çalışması gerektiğine dair bazı dahili anlaşmazlıklar da vardı. Match Group’un, insanların Tinder profillerinde temiz suç geçmişleri olduğunu belirtmek için bir rozet göstermek istediği bildirilirken, Kosmides aynı fikirde değildi. dergi, “Birini beyaz listeye ekleyemez veya ona ‘iyi adam, kötü adam’ kimlik doğrulaması yapamazsınız.” bu Günlük ayrıca, Tinder’ın geçmiş kontrollerini kullanıcılarına hiçbir zaman gerçekten tanıtmadığına ve bunun iOS’taki Tinder uygulamasında hiçbir zaman kullanıma sunulmadığına dikkat çekiyor.

Kosmides, “Çoğu çevrimiçi platformun, kullanıcıları için yasal olarak güven ve güvenlik taahhüdü vermediği ortaya çıktı” diyor. “Misyonumuzu ciddiye alan bazı harika şirketler var, ancak üzücü gerçek şu ki çoğu sosyal ağ, flört uygulaması ve çevrimiçi platform, sizi umursadıklarından daha çok kârlılığı önemsiyor.”

Ortaklığın sona ermesi, aynı zamanda Garbo ile ortaklığa öncülük eden Match Group’un ilk güvenlik ve sosyal savunuculuk başkanı Tracey Breeden’in şirketten ayrılmasından neredeyse bir yıl sonra gerçekleşti. Match Group ve Garbo’nun ortaklıklarını sonlandırmasına rağmen Match Group, yeni bir geçmiş kontrolü sağlayıcısı bulmayı planladığını söylüyor. Bu arada Garbo, 501c3 kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kalacak ve odağını, kullanıcıları “dijital çağda toplumsal cinsiyete dayalı şiddetten ve diğer kişilerarası zararlardan” korumaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya kaydırıyor.

Match grubu sözcüsü Kayla Whaling, “Bir anlaşmaya varamadığımız için hayal kırıklığına uğramış olsak da, alternatif sağlayıcılarla ileri düzeyde görüşmeler yapıyoruz ve yakında yeni bir ortaklığı duyuracağız” dedi. Sınır. “Kullanıcılara platformlarımızda kimlerle bağlantı kurmayı seçtikleri konusunda daha fazla bilgi ve kontrol sağlayan sektör lideri özelliklere sürekli olarak yatırım yapmaya ve geliştirmeye kararlıyız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir