Mavi Vatan’ın yılmaz bekçileri: ‘Karakız’lar


Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Mavi Vatan’ın yılmaz bekçileri, namıdiğer ‘Karakız’lar. Deniz Kuvvetleri’mizin en kararından unsurlarından akraba. Türk Silahlı Kuvvetleri’miz, ülkemizin huzur ve güvenliği için havada, karada, av ve her yerde. Bazen göremeseniz dahi hep sizinle.” denildi.


Denizaltı mürettebatının seyir hali ile operasyon ve yangın tatbikatı görüntülerine yer verilen paylaşımda, tehdit unsuru taşıyan hedeflere, “Bismillah, öfke” talimatının akabinde ünlü yapıldığı görülüyor.


Mürettebattaki tek personel, görevlerinin Türkiye’nin muhit denizleri ve Mavi Vatan’bile çokluk ilişki ve menfaatlerinin korunmasına yardımcı olma ve her zihin harbe hazır bulunma olduğunu belirterek, sahip oldukları modern sensör sistemleri, millileşen aygıt ile sistemler ve öfke gücüyle kararından olduklarını söyledi.


“Korku ve endişe nedir bilmeyiz”


Mürettebatta yer saha başka tek personel dahi dönecekleri günü bilmeden limandan ayrıldıklarını, gece ve gündüzü ışığın renginden anlamaya çalıştıklarını bildirerek, “Haftada 1 gün 3 an içerisinde cağ alır, tek yatağı 2 kişi paylaşırız. Kader birliğiyle, canımızı birbirimize emanet ederiz. 2 tip gemi vardır, denizaltılar ve hedefleri. Korku ve endişe nedir bilmeyiz.” şeklinde konuştu.


Türkiye Cumhuriyeti’nin Mavi Vatan’ın derinliklerindeki hak ve menfaatlerini sağlamak ve korumakla görevli olduklarını vurgulayan personel, “Bunun için personelimizle ve ‘Karakız’larımız ile bütünleşerek kader birliği ve profesyonellik anlayışıyla, kendiliğinden işleyen kusursuz tek organizasyon oluşturmak gayretindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy