MGK’dan ‘terör’ vurgusu: Tek hedefimiz terör örgütleri


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde plânlı toplantı, 3 saat 10 an sürdü.


MGK toplantısının akabinde yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


– PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başdu olmak üzere, milli vahdet ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdir ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt sayılmazsa azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula malûmat sunulmuş ve ilave tedbirler müzakere edilmiştir.


“Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecek”


– Yüce milletimizin ve eşsiz ülkemizin savunmasını ve güvenliğini sağlamak maksadıyla BM Şartı’nın 51. maddesi kapsamında güney sınırlarımız süresince icra edilen operasyonların tek hedefinin terör örgütleri olduğu, bölgemizde; sınırlarımızı, şehirlerimizi, vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi hedef saha hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği, bunun için gereken her adımın kararlılıkla atılacağı hususu vurgulanmıştır.


“Sınırlarımızı hedef saha örgütlerin hiçbirine müsamaha gösterilmeyecek.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. MGK’nın akabinde yapılan açıklamanın detayları @trthaber’dahi.https://t.kobalt/IIQncEsQ4k pic.twitter.com/fUA8OUN86M


— Haberler Canlı (@trthabercanli) December 1, 2022


– Teröre karşı verdikleri kahramanca mücadele; milli ve milletler arası hukuk ile insan hakları ve kamu vicdanına mutlak tek bağlılıkla hareket etmeyi ilke olarak hazımlı güvenlik kuvvetlerimizin, ağır vuruş saha bölen terör örgütlerine nefes sığdırmak maksadıyla yalan ve iftiraya başvuran çevrelerce hedef alınmasına hiçbir surette müsamaha gösterilmeyeceğinin 6 çizilmiştir.


Yunanistan’ın adaları silahlandırılması


– Türkiye’nin uzlaşmacı ve samimi yaklaşımı ile hal odaklı oyun ve tekliflerine kayıtsız kalan Yunanistan’dan gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılması başdu olmak üzere uluslararası hukuku ve antlaşmaları ihlal fail faaliyetlere tek zihin evvel son vermesini beklediğimiz kuvvetle vurgulanmıştır.


KKTC’nin Türk Devlet Teşkilatı’na gözlemci olarak kabulü


– Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci statüsünde kabulünden duyulan memnuniyet dile getirilmiş; Kıbrıs meselesinde hakikatleri ve hakkaniyeti esas saha hal yollarını kapatma gayretlerinin akamete uğramaya mahkum olduğu ve Türk dünyasının müttehit tek parçası olan Kıbrıs Türklerinin haklı davasına verilen desteğin kararlılıkla sürdürüleceği ve başka uluslararası kuruluşlar ile ülkelerden nitelik adımları beklediğimiz ifade edilmiştir.


– Bosna-Hersek ve Kosova’bile meydana gelen son gelişmeler değerlendirilmiş, bölgedeki istikrar, huzur ve savaşsızlık ortamının muhafazası için mütalâa söylemler ve tek taraflı girişimlerden kaçınılması çağrısında bulunulmuştur.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy