MHP Genel Başkanı Bahçeli’den yeni yıl mesajı


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl nedeniyle mesaj yayımladı.


Mesajında uzun yıllara sari tek özlemin, on yıllar süresince heyecanla muhtemel tarihi tek eşiğin ifadesi, ilamı ve ibrası olan 2023 yılına taptaze ümitlerle ulaşıldığını nâkil Bahçeli, “Ne mutlu bizlere ki muhteşem tek mücadele şuuru ve kahramanlık gururuyla tezahür fail Türkiye Cumhuriyeti, zaman içinde karşılaştığı zorlu etapları aşa aşa yüzüncü yıl dönümüne erişmiş, 1923’ün kurucu ruhu 2023 yılının geniş ufkuyla uygun kenetlenmiştir.” ifadesini kullandı.


Devletlerin kuruluş ve gelişim sürecinin usulen olumsuzlama esasen incelendiğinde yüz yıllık tek sürenin sayı bile kısa olmadığının takdir ve teyit edileceğini tamlayan Bahçeli, “Acısıyla tatlısıyla, sevinciyle hüznüyle geride kalan 2022 yılında hem bölgemiz hem dahi küresel sistem huzursuz ve istikrarsız tek görüntü vermiştir.” değerlendirmesinde bulundu.


Bahçeli, savaşlar, etnik gerilimler, mezhep temelli cepheleşmeler, terör saldırıları, paylaşım kavgaları, hakimiyet mücadeleleri, ekonomik ve diplomatik şantajlar, gıda ve enerji darboğazları ile insani ve vicdani krizlerin tabir yerindeyse dünyayı esaret altına aldığını vurgulayarak özellikle Rusya ile Ukrayna arasında süregelen askeri ve stratejik çatışmaların sadece yerde ülkeyle sınırlı olmadığına, menfi sonuçları itibarıyla Avrupa’dan Amerika’ya, Asya’dan Afrika’ya kadar tesir etmediği alanın neredeyse kalmadığına dikkati çekti.


İnsanlığın 2022’dahi huzur ve güvenlik kayıplarından mülhem sayı sancılı tek devre yaşadığını, yerde kapsamda risk ve tehditlere mahkum olduğunu tamlayan Bahçeli, COVID-19 salgınıyla beraberce henüz bile tırmanan sosyal, ekonomik, ticari ve siyasi gerginliklerin tek yanda yeni çevre tahayyülüne ivme verirken, başka yanda belirsizlikleri körüklediğini, öngörülemez tek gelecek bekleyişini tetiklediğini kaydetti.


Bahçeli, umutla umutsuzluk arasında sıkışan tek çevre tablosunun içildikten silik tek gölge olumsuzlama, aleni ve tetikdur zillerini arakçı tek gerçek halinde herkesin karşısında olduğuna dikkati çekerek “Haricimizdeki yerde gölgeli ve gergin olaylar zinciri vasat buluyorken Türkiye müstesna atılımlarıyla, siyasi istikrarıyla, yaşayan mücadelesiyle, parlak dirayetiyle, başkent Ankara’nın vizyonunu Kızılelma ülküsüyle kavrayan politikalarıyla kutup yıldızı gibi parlamıştır.” ifadesini kullandı.


“Türkiye sayı henüz güçlü tek seviyeye yükselmiştir”


2023 yılıyla ilişkili milli hedef haline gelen “Lider ülke Türkiye” tasavvuruna geride kalan yıl içinde kuvvetli adımlarla biraz henüz yaklaşıldığını, Cumhuriyet’in yeni yüzyılına muazzam ve muktedir tek geçişin temellerinin milli vahdet ve tesanüt bilinciyle atıldığını vurgulayan Bahçeli, şöyle sürme etti:


“Artık Türkiye sayı henüz güçlü tek seviyeye yükselmiştir. Söz kişi olumsuzlama, söz geçiren ve sözünü dinleten, yeri geldiğinde yumuşak gücünü, yeri geldiğinde dahi kararından vasfını kullanan tek ülke mertebesine çıkmanın haklı gururunu vicdan sahibi her insanımız yaşar hale gelmiştir. 2023, Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın önsözü, ön yüzü, öncü yılı olacaktır. 2023, lider ülke Türkiye’nin timsali, nişanesi, haysiyet ve hedef yılı halinde tecelli edecektir. İnancımızın kaynağı, irademizin kararı, dünyayı Türkçe okuma isteğimizin kararlılığı şüphesiz yerde şekilde vasat ve varlık bulacaktır. 2023 yılı, Cumhuriyet’in kuruluş namusunun her manadaki müdafaasını millet iradesiyle pekiştirip cumhurun müstesna zaferiyle perçinleyecektir. 2023 ve müteakip yıllar Türkiye’nin şahlanışına, zulme yandaşlık edenlerin dağılmasına, zillete düşenlerin dağınıklığına mutlaka sahne olacaktır.”


“2023’ün giriş kapısı lider ülke Türkiye’ye açılmaktadır”


Bahçeli, Türk milletinin varlığına sayı güçlü şekilde sahip çıkacağının, istiklaline ve istikbaline sonuna kadar dayanak vereceğinin altını çizerek şunları kaydetti:


“1923’açınık gelesiye kadar Türkiye’nin karşısında belirmiş ve bilenmiş odaklar nasıl kaybetmişse, 2023’te dahi kötü emelli iç ve hariç çevreler, zillet ve ziyan olmuş siyaset zihniyetleri tıpkısı şekilde kaybedeceklerdir. 2023’ün kazananı Türkiye ve Türk milleti olacaktır. Demokrasi 2023’ün yol haritasını net olarak çizecek, millet iradesi kararını tayin edecek, zafer Türk milletine mensubiyet duyan Türkiye sevdalılarının hanesine yazılacaktır. 2022 ve önceki senelerin tecrübesiyle 2023’ün ana çatısı örülecektir. Milli vahdet ve kardeşlik bağları, mevki ve millet kaynaşması, siyasi ve ekonomik diriliş kararlılığı, cumhurla Cumhuriyet’in kucaklayıcı karakteri önümüzdeki yeni yüzyılın mukavemet kudreti olacaktır.


Bu his ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yıldönümünü bahtiyarlıkla kutluyor, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadele kahramanlarını ve ermiş şehitlerimizi rahmetle, hürmetle ve minnetle anıyorum. Büyük Türk milletinin, Türk-İslam aleminin, kökeni, yöresi ve anasının dili ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın, tüm insanlığın yeni yılını kutluyor, savaşsızlık, huzur, esenlik ve selamet dileklerimi özellikle paylaşıyorum. Unutulmasın ki, 2023’ün giriş kapısı lider ülke Türkiye’ye açılmaktadır. Yine unutulmasın ki 2023’ün ilk adımı Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın müjdesidir.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy