Microsoft’un AI destekli Bing Chat’i mobil tarayıcılara geliyor

Microsoft, yapay zeka destekli Bing Chat’i yakında mobil tarayıcılara getiriyor. Bing Chat, Şubat ayının sonlarından bu yana ayrı Android ve iOS mobil uygulamalarında kullanılabiliyor olsa da, Microsoft, Bing Chat’i üçüncü taraf tarayıcılarda engellemeyi durdurmak için yapılan daha geniş değişikliklerin bir parçası olarak, Bing Chat’i tüm mobil tarayıcılara açıyor.

Bing Chat ilk olarak Şubat ayında başlatıldı, ancak Microsoft’un kendi Edge tarayıcısıyla sınırlıydı. Microsoft, tam üçüncü taraf tarayıcı desteği testinin bir parçası olarak Temmuz ayı sonunda Chrome ve Safari masaüstü tarayıcılarını açmaya başladı.

Bing ekibi bir blog gönderisinde, “Artık Bing’in bir parçası olan bu kadar çok yeni, kullanışlı özellikle birlikte, yeni yapay zeka destekli Bing’i üçüncü taraf tarayıcılarda web ve mobilde yakında deneyimlemeye başlayabileceğinizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz” diyor. . “Yolculuktaki bu sonraki adım, Bing’in özetlenmiş yanıtların, görüntü oluşturmanın ve daha fazlasının inanılmaz değerini daha geniş bir insan kitlesine sergilemesini sağlıyor.”

Microsoft, Bing Chat’i ilk olarak altı ay önce başlattı ve şirket, büyük olasılıkla Microsoft’un Bing Chat’i kendi tarayıcısına kilitlemiş olması sayesinde “Edge’de art arda dokuz çeyrek büyüme gördüğünü” söylüyor. Ayrıca Bing Chat’te 1 milyondan fazla sohbet ve hizmet kullanılarak 750 milyondan fazla görüntü oluşturuldu.

Bing Chat tarafından desteklenen Windows Copilot da yakında Windows 11’e geliyor. Microsoft şu anda bu kenar çubuğunu Windows 11 yapılarında test ediyor ve görünüşe göre bu yıl içinde tüm Windows 11 kullanıcılarına sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir