Microsoft’un Copilot AI’sı artık saha çalışanlarının konuşlandırılmasına yardımcı olabilir

Microsoft, Copilot AI asistanını saha hizmetleri platformuna entegre ederek ön cephedeki saha çalışanlarına üretken AI getiriyor, iş akışlarını kolaylaştırıyor ve aynı zamanda gözetmenlerin teknisyenlerin işte ne yaptığını bilmelerini sağlıyor.

İlk olarak Mart ayında tanıtılan Copilot, halihazırda Microsoft 365 kurumsal platformlarında bulunuyor ve ilk olarak yapay zekanın PowerPoint sunumları için metin oluşturmasını isteyen masaya bağlı çalışanlar tarafından kullanıldı. (Aynı adlı Github hizmetinden farklıdır.) Artık Copilot, tesis, üretim ve sağlık hizmetlerindeki diğer işlerin yanı sıra kablo teknisyenleri ve elektrik tamir personeli gibi saha çalışanları tarafından kullanılan Dynamics 365 hizmetine eklenecektir.

Copilot ile, Outlook aracılığıyla gönderilen hizmet istekleri, aynı müşterinin daha önce kaç kez hizmet için ulaştığı da dahil olmak üzere bilgileri otomatik olarak önceden dolduracaktır. Süpervizörler iş emrini saha çalışanlarına göndermeden önce gözden geçirebilir. Bu yılın sonbaharına kadar, bu iş emirleri ayrıca seyahat süreleri, uygunlukları ve becerilerine göre iş için belirli kişileri önerecek.

Teknisyenler çalışma durumlarını güncelleyebilirler, yani bir yere gelip sorunu çözmeye başladılarsa ve sorunların tam olarak ne olduğunu güncelleyebilirler, böylece yöneticiler bir projede neler olduğunu bilirler ve görevlerin önceliklendirilmesine yardımcı olabilirler. Ayrıca iş yeri bilgilerini daha az dokunuşla bulmalarına olanak tanır. Ardından Copilot, yöneticiler için hizmetin özetlerini oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Müşteriler, teknisyenlerinin nerede olduğunu daha iyi görebilir ve saha çalışanları çok sayıda yoğun işi ortadan kaldırır. Ancak, çalışan etkinliğini daha görünür kılan yüksek teknolojili araçların, örneğin Google çalışanlarından yeni takvim araçları aracılığıyla casusluk yapıldığı iddiasıyla ilgili şikayetler gibi, çalışanları daha yakından incelemeye nasıl teşvik edebileceğini gördük.

Teknisyen bir sorun üzerinde takılırsa, Microsoft mobil aracılığıyla Teams görüntülü aramasına 3B uzamsal ek açıklamalar getirdi; yeniden görüyorum. Kamera uzaklaşırsa, açıklama da uzaklaşır. HoloLens 2 Teams görüntülü aramasındaki uzaktan yardım özelliklerine benziyor.

Microsoft’ta İş Uygulamaları ve Platformdan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Lili Cheng, üretken yapay zekayı saha çalışmasına getirmenin teknisyenler gibi ön saflardaki çalışanların daha hızlı ve daha akıllı çalışmasını sağladığını söyledi.

Cheng, “Pek çok saha çalışanı, çoğu araç parçalanmış haldeyken genellikle kalem ve kağıda güveniyor, bu nedenle işleri tamamlamak uzun zaman alıyor” diyor Cheng. Sınır. “İş akışlarını kolaylaştırmaya yardımcı olmak istedik.”

Dynamics 365’teki Copilot, halihazırda mevcut kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Microsoft, ürünü test ederken dünyanın dört bir yanındaki Hitachi Solutions, 9altitudes Group ve TechLabs London gibi müşterilerle çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir