Mısır yüklü 3 geminin İstanbul Boğazı’ndan geçmesi bekleniyor


Müşterek Koordinasyon Merkezinde görevli Rusya, Ukrayna, Türkiye ve Birleşmiş Milletler (BM) temsilcileri, İrlanda’ya gitmek üzere Ukrayna’dan hareket fail ve zaman İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişine demirleyen “Navi-Star” gemisindeki incelemelerini geçmiş tamamladı.


Geminin seyrini ve takibini yapan merkezde görevli temsilciler tarafından, uyuşma kapsamında mutabık kalınan usul ve esaslar doğrultusundaki murakabe yaklaşık 3 saat sürmüştü. Denetlenen geminin, İstanbul Boğazı’ndan geçerek İrlanda’ya gitmesi bekleniyor.


İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişine demirleyen gemiler havadan bile görüntülendi.

[Fotoğraf: AA]


İki gemide murakabe yapılması bekleniyor


Ukrayna’dan Karasu’ya gitmek üzere Çornomorsk Limanı’ndan hareket fail 12 1000 ton mısır yüklü “Polarnet” isimli Türk bayraklı ve 13 1000 ton mısır taşıyan Malta bayraklı “Rojen” isimli gemilerde İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişine gece saatlerinde ulaşarak burada demirledi.


Gemilerde Türkiye, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve BM temsilcilerinden oluşan heyetin murakabe yapması bekleniyor.

[Fotoğraf: AA]


Yapılacak denetlemenin akabinde, 13 1000 ton mısır taşıyan Malta bayraklı “Rojen” isimli geminin İngiltere’ye, 12 1000 ton mısır yüklü “Polarnet” isimli Türk bayraklı geminin dahi İstanbul Boğazı’ndan geçerek Kocaeli’nin Derince Limanı’na gitmesi öngörülüyor.


Öte yandan, Star Helena ünlü geminin dahi Çornomorsk Limanı’ndan mezuniyet yaptığı belirtildi.


Küresel tahıl krizinin çözümüne yardımcı olması için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, 22 Temmuz’bile Türkiye, Rusya, Ukrayna ve BM arasında “Tahıl ve Yiyecek Maddelerinin Ukrayna Limanlarından Emniyetli Sevki Girişimi Belgesi” imzalanmıştı.

[Fotoğraf: AA]

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy