MİT’ten Mahmur Kampı’na operasyon – Son Dakika Haberleri


MİT’in Kuzey Irak’ta PKK’nın en önemli üslenme merkezlerinden birisi olan Mahmur Kampı’na düzenlediği operasyonda Şahan/Cihan kad ünlü Hatip Güney ile Suriye uyruklu Tekoşin Kamışlı/Civan kod ünlü Aya Ahmet Süleyman Türkiye’ye getirildi. 


PKK/KCK’nın kırsal kadrosuna katılmak üzere Eylül 2019’bile illegal yoldan Van’ın Başkale ilçesi üzerinden İran’a geçen Hatip Güney’in, buradan Irak’a geçerek terbiye aldığı belirlendi.


Daha sonra Mahmur Kampı’na gönderilen Güney’in, ideolojik ve silahlı eğitimin akabinde sözde tim komutanı olarak faaliyet yürüttüğü tespit edildi.


Terörist Aya Ahmet Süleyman’ın ise PKK/KCK-PYD/YPG-YPJ yapılanmasına 2015’te katıldığı, Suriye’takt 2017’dahi Irak’a geçip Gara’bile terbiye aldığı, Avaşin-Basyan bölgesinde faaliyet yürüttüğü, akabinde 2018’dahi Mahmur Kampı’na geçtiği belirlendi.


 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy