Movella artık sanal yayıncılar için profesyonel hareket takibi sağlıyor

Profesyonel hareket yakalama çözümleri sağlayıcısı olan Movella, genellikle film ve oyun geliştirme gibi endüstriler için ayrılan vücut izleme teknolojisine sahip sanal yayıncılara (“Vtubers” olarak da bilinir) sağlayan hepsi bir arada bir platform olan Obskur’u piyasaya sürdü.

Obskur platformunun iki bölümü vardır: Unreal Engine 5 kullanılarak oluşturulmuş ücretsiz bir OBS benzeri akış uygulaması ve sanal bir avatarı kontrol etmek için gerçek izleme donanımını sağlayan 1.995 $’lık bir “Mocap Kutusu”. Kutunun içinde, aşağıdaki gibi filmlerde animasyonda kullanılan bir teknoloji olan dokuz üst vücut Movella Xsens izleme sensörü bulacaksınız. Yenilmezler, avatarıVe Siyah Panter — el hareketlerini izlemek için özelleştirilmiş bir çift “StretchSense” eldivenin yanında.

Sanal bir 2D veya 3D avatarla yayın yapmayı içeren Vtubing’in popülaritesi artıyor, ancak geleneksel kamera üstü akışlara kıyasla hala oldukça niş. Bunun birçok nedeni var ama maliyet en büyük caydırıcılardan biri; ya kendi sanal avatarınızı yaratmak için teknik ve yaratıcı becerilere ya da bunu sizin yerinize yapması için birine ödeme yapmak için paraya ihtiyacınız var. Tamamen donanımlı, yüksek kaliteli bir model binlerce dolara mal olabilir ve Daha sonra onu gerçekten kontrol etmenin bir yoluna ihtiyacın var.

Oldukça yakın zamana kadar, bunun için seçenekler oldukça sınırlıydı. Uygun fiyatlı ancak özellikle güvenilir veya doğru olmayan kamera tabanlı izleme yazılımını kullanabilir veya Vtuber CodeMiko’nun yaptığı şeyi yapıp profesyonel bir hareket yakalama kıyafeti satın almak için bir dağ kadar nakit ödeyebilirsiniz. Bunlar, özellikle profesyonel izleme eldivenleriyle birlikte kullanıldığında on binlerce dolara mal olabilir (genellikle ayrı bir satın alma Ayrıca binlerce dolara mal oluyor) ve izleme sensörlerini yönetmek için gereken özel yazılım.

Movella’nın Obskur platformu, bu seçenekler arasındaki büyük boşluğu kapatmayı hedefliyor. Akış sırasında oyun oynamayı daha iyi desteklemek için makinede yıkanabilir ve parmaksız olan Mocap Box’taki StretchSense eldivenlerine kadar her şey, Vtubing’i olabildiğince kolay hale getirmek için kasıtlı olarak tasarlandı. Movella, Xsense mocap sensörlerinin uzun akış oturumları için 12 saate kadar pil ömrü sağlayabileceğini söylüyor; bu, eldivenleri terletmek için oldukça fazla bir süre.

Obskur uygulaması, kullanım kolaylığı açısından OBS gibi benzer akış uygulamalarına benzer ve kullanıcılara avatarlarını bırakabilecekleri 2B veya 3B sanal ortamlar ve akışlarına dahil edecekleri bir aksesuar ve efekt kitaplığı sunar. Uygulama, Waidayo gibi yüz izleme için mevcut iPhone veya sanal hareket yakalama çözümleriyle entegre olur ve Obskur Twitch uzantısı, kullanıcıların kendileriyle etkileşime geçmek için özel 3B, fizik etkin etkileşimler (patlamalar veya avatara fırlatılabilen nesneler gibi) oluşturmasına olanak tanır. kitle. Halihazırda başka bir mocap donanımına sahipseniz, Movella bunun Obskur akış uygulamasıyla da entegre edilebileceğini söylüyor.

Movella’nın Vtubing sahnesine girme şeklini kusurlu bulmak zor. Elbette, 1.995 dolar hala çok para ama bu, üst düzey bir sistem isteyen yayıncılar için tasarlanmış profesyonel bir hareket izleme ürünü. Rokoko’nun 3.495 Dolarlık Tam Performans Yakalama kiti, muhtemelen en yakın üçüncü taraf rakibi ve bu bağımsız olarak geliştirilmiş bir proje. Sony benzer şekilde son zamanlarda 449 dolarlık Mocopi sensörleriyle Vtubing sahnesine girdi, ancak bunlar parmak takibinden yoksun ve yalnızca yaklaşık 90 dakikalık pil ömrü sağlıyor.

Movella’nın Obskur platformu, yepyeni bir araba kadar maliyetli olabilecek endüstri standardı donanım üzerine inşa edildiği düşünüldüğünde, halihazırda piyasada bulunan karşılaştırılabilir çözümlerin çoğunun altını oymayı başaran bir pazarlıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir