Netflix, oyunlarını ‘sahip olduğunuz her Netflix cihazında oynanabilir’ yapmak istiyor

Netflix, gelişmekte olan oyun yelpazesini daha kolay oynanabilir ve daha fazla cihazda kullanılabilir hale getirebilecek bulut oyun hizmeti üzerinde çalışmaya devam ediyor. Netflix’in Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, Ekim ayında Netflix’in bir bulut oyun hizmetini “ciddi bir şekilde araştırdığını” ve proje üzerindeki çalışmaların “sürmekte olduğunu” duyurdu.

Loombe, “Yolculuğumuzun bu tarafında çok erkendeyiz” dedi. “Bulut oyun oynamanın, herhangi bir ekranda oyunlara kolay erişim sağlamamıza ve sorunsuz olmamıza ve oyun deneyimlerine erişilebilirlik sağlamamıza olanak sağlayacağına inanıyoruz.” Netflix’in, belki de Google Stadia düzeyinde bir felaketten kaçınmak için hizmeti nasıl oluşturduğu konusunda “aşırı düşünceli” olduğu konusunda uyardı.

Şu anda Netflix’in mobil oyunlarını Netflix uygulamasında görebilirsiniz, ancak onları gerçekten oynamak için App Store’dan veya Google Play’den indirmeniz gerekiyor. Biraz hantal ve kesinlikle uygulama içi bir dokunuşla bir şov başlatmak kadar sorunsuz değil. Bu, Netflix’in oyunlarında mümkün olsaydı, şimdiye kadar deneyen çok az sayıdaki insandan çok daha fazla insanın onları deneyeceği anlamına gelebilirdi.

Loombe’ye göre, Netflix’in mobil oyunlarının şu anda çalışma şekli “öngörülebilir gelecekte” kalacak. Bu çok şaşırtıcı değil; Netflix’in bulut oyun çabaları oldukça erken görünüyor ve Netflix’in sağlam bir bulut oyun hizmeti sunabilmesi için muhtemelen Apple’ın bulut oyun uygulamaları üzerindeki önemli kısıtlamalarını değiştirmesi gerekecek.

Ancak şirket, oyunlarını mobil cihazlarda ve başka yerlerde daha kolay oynanabilir hale getirmenin bir yolu olarak bulut oyunlarına kendini adamış gibi görünüyor. Loombe, “Tahmin edebileceğiniz gibi, Netflix oyunlarının sahip olduğunuz her Netflix cihazında oynanabilir olmasını istiyoruz” dedi. “Mobil uygulamanın depoladığı ve akışın nasıl bir araya geldiği, üzerinde çalışmaya ve planlamaya devam ettiğimiz bir konu.”

Düzeltme 20 Mart 10:37 ET: Orijinal makale, Leanne Loombe’un soyadını yanlış yazmış. Hata için üzgünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir