Nvidia Chromebook rüyası artık yok

Geçen yıl, tüm işaretler, 2023’ün ChromeOS oyunları için heyecan verici bir yıl olacağını gösteriyordu. Erken, 9to5Google Nvidia GPU’ları destekleyen Chromebook’ların yapım aşamasında olduğunu bildirdi. Ekim ayında birkaç OEM, şık bir ortak duyuruyla oyun odaklı modelleri (entegre grafiklere sahip) duyurdu. Chromebook oyun tutkunları için ufukta pek çok şey varmış gibi görünüyordu.

Ancak bu umutlar boşa çıkmış görünüyor. Kartal gözlüler orada Chromebook’lar hakkında Google’ın kodunda birden fazla Nvidia Chromebook projesinin (geçen yıl söylentileri dolaşan belirli modeller dahil) iptal edildiğini belirten bir dil tespit ettiler. Google, bu dille ilgili bir yorum talebine henüz yanıt vermedi.

Acer Chromebook 516 GE, geçen yıl duyurulan ilk oyuna özel Chromebook’lardan biriydi.
Fotoğraf: Amelia Holowaty Krales / The Mediazone

Bu, süper güçlü oyun ürünleri için bekleyen ChromeOS hayranları için muhtemelen bir hayal kırıklığı olacaktır. Google Stadia’nın (huzur içinde yatsın) ölümüyle bile, toplulukta Steam ve Nvidia’nın Ekim ayında duyurulan oyun modellerine önceden yüklenmiş olarak gelen GeForce Now gibi platformlar için bir miktar coşku vardı.

Ancak entegre grafikler sizi yalnızca bir yere kadar götürebilir. Birçok oyunda sağlam bir deneyim sunacaklar, ancak ayarlarınızı ve çözünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, yerel olarak ağır AAA oyunları çalıştırmak genellikle söz konusu bile olamaz.

ChromeOS oyunlarına dalmayı umuyorsanız, olabilmek bir oyun donanımından bekleyeceğimiz avantajların çoğunu sunan ürünler bulun (ayrık GPU dışında). Chromebook 516 GE, QHD, 120Hz ekrana ve oldukça dokunsal bir klavyeye sahiptir ve sağlam bir bulut oyun deneyimi sunar (gerçi bir kahrolası çok sayıda veri).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir