Olivia Rodrigo yeni bir şarkı ve yeni bir Instagram özelliği yayınladı

Yeni bir Instagram özelliği, kullanıcıların ızgara gönderilerine müzik eklemesine olanak tanır – ve bunu yapan ilk kişi Olivia Rodrigo’dur.

Bu özellik bugün, onu yeni şarkısı “kötü fikir, değil mi?” Instagram kullanıcıları, parçaların Hikayelere veya Makaralara nasıl eklenebileceğine benzer şekilde, birden çok fotoğraf veya video içeren bir döngü gönderisinin müziğine kendi seçtikleri bir şarkıyı ekleyebilir. Özelliğin kullanıcılara sunulma sürecinde olduğu görülüyor.

ne yazık ki Sınır şarkının ön izlemesi ve gönderisi ambargo altında olmadı, bu yüzden size bu konuda pek bir şey söyleyemem. Ama son albümünden “good 4 u” gibi bir şeyse, zaten beğendim.

Instagram, bunun dışında bir avuç yeni özellik de yayınlıyor. İlk olarak, takipçilerin Reels oluşturmak için yeni bir teşviki olacak: Bir hayran, istem üzerine bir video oluşturmak için “kendinizinkini ekleyin” çıkartmasını kullandığında, orijinal içerik oluşturucu veya sanatçı tarafından vurgulanma şansına sahip olacak. Bir içerik oluşturucu, vurgulanacak bir gönderi seçtiğinde, video, çıkartma isteminden kaynaklanan diğer Makaraları gösteren bir açılış sayfasının üst kısmında görünür. İçerik oluşturucular, öne çıkarmak için en fazla 10 Makarayı sabitleyebilecek ve videoları içerik oluşturucu tarafından seçilirse hayranlar bir bildirim alacak.

Instagram ayrıca, işbirlikçi yayınlama özelliğini, gönderilerin ortak yazarları olarak üç adede kadar başka hesabı dahil edecek şekilde genişletiyor. İşbirliği özelliği, hem genel hem de özel hesapların ortaklaşa içerik paylaşmasına ve her hesabın akışında görünmesine olanak tanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir