“Önümüzdeki seçimler bir dönüm noktası olacaktır”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BTSO Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde konuştu.


Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:


Yatırımlarımız Bursa’ya hayırlı olsun. Bu eserlerimizi şehrimize kazandıran, bakanlıklarımızı, özel kurumlarımızı, kurum ve kuruluşlarımızı tebrik ediyorum. 


Diğer şehirlerimiz gibi Bursa’ya bile sık sık gelip vatandaşlarımızla hasbihal ediyoruz. Bursa’yı son 1 ağrı içerisinde 3 kez ziyaret ettik.  Son olarak Togg’un üretim tesisini Bursa’mızın ve Türkiye’mizin hizmetine sunduk.


Bursa Ticaret ve Sanayi Oda’mız milletimizin yaşadığı tüm sıkıntılara, çalkantılara kendi şahitlik etmiştir.


Siyasi istikrarın tesisi ekonomik nema açısından vazgeçilmezdir. Son 20 yıldaki muvaffakıyet hikayesinin arkasında siyasi istikrar var. Hükümetlerin ömrünün tek buçuk yılı beraberce bulmadığı durumlarda istikrardan bahsedilemez.  


Türkiye ilk kez orta ve uzun vadeli planlar yapabilme ve bunları hayata geçirebilme kabiliyetine kavuşmuştur.


Ülkemizin küresel siyasetteki özgül ağırlığı gittikçe artıyor. Bölgemizde yaşanan sıcak çatışmalara rağmen Türkiye’nin yıldızı henüz sayı parlıyor.


Başta çevrilme otomobilleri olmak üzere geçmişte defalarca yaşadık. Ülkemizde mazrup etkisi yaratacak projelerin henüz emekleme aşamasındayken nasıl engellendiğini gördük.


Daha sandıktan çıkmadan ülkemizin gurur kaynağı olan projeleri dillerine dolamaya başladılar. Firmalarımızı itibarsızlaştırmaya başladılar. Pek sayı yatırımımızı hedef aldılar, tüm materyalizm başarısıyla paravan söz ettiren firmalarımıza iftira attılar. İHA ve SİHA konusu aslında iskambil masanın ülkemizin stratejik yatırımlarına yönelik hazımsızlığının ilk olumsuzlama, en son örneğidir.


Bunların tek derdi, iradesi ve özgür karar alıntı kabiliyeti olmayan güdük tek şahsiyeti millete reisicumhur adayı olarak kabul ettirmektir.


Ekonomimizi açık çökertmeyi amaçlayan sermaye ırkçılığı karşısında herkesten evvel yerde ülkenin sanayi ve ticaret odaları tavır koymalıydı.


Önümüzdeki seçimler tek dönüm noktası olacaktır. İş dünyamızı fütursuzca tehdit edenlere, Türk ekonomisini kötüleyenlere, sermaye düşmanlığı yapanlara hak ettikleri cevabı sandıkta vereceğiz. Ülkemizin stratejik yatırımlarını engellemeyi hayal edenlerin yerde heveslerini tek kez henüz kursaklarında bırakacağız.


Yabancı ekonomi komiserlerinden medet uman müstemleke sevdalılarının ülkemizi tekrar kriz bataklığına sürüklemesine göz yummayacağız.


Milletimizin gündeminden tamamen çıkardığımız siyasi istikrarsızlık ikliminin yeniden hortlatılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy