Overwatch 2’nin en yeni sineması, oyunun yolculuğundaki bir sonraki büyük adım

2016’da küçük bir portrede karakterinin ilk ortaya çıkışından, 2016’daki resmi çıkışına kadar. Aşırı İzleme 2 yaklaşık altı yıl sonra, çağrı adı Sojourn olan Vivian Chase bir yolculuğa çıktı. Bugün, Blizzard ilk animasyon kısa filmini ortaya çıkardığında, bu uzun yolculuk yeni bir yön alıyor, karakterine ve hikayesine yeni bir derinlik getiriyor. fazla gözlem genel olarak franchise.

ile özel bir röportajda SınırSojourn’un yaratıcıları onun yeni sineması ve onun merkezindeki yeri hakkında konuşuyor. Aşırı İzleme 2′hikayesi.

1/11

Blizzard, konsept tasarımını paylaştı. arama münhasıran sinematik Sınır.
Resim: Kar fırtınası

Tatil, içinde özel bir yer kaplar. fazla gözlemkanonu. Dünyayı ölümcül bir robot ayaklanmasından korumak için bir araya getirilmiş uluslararası bir askeri güç olan Overwatch organizasyonunda bir lider ve nihai düşüşünün düzenleyicisi olarak oyunun bilgisinde önemli bir figür.

Geliştirme açısından bakıldığında, Sojourn’un çok daha önce oynanabilir bir kahraman olması gerekiyordu. fazla gözlem 2016’da piyasaya sürüldü. Blizzard’daki bir canlı yayın sırasında eski oyun direktörü Jeff Kaplan, ekibin 2014 / 2015’te onun üzerinde geliştirmeye başladığını belirtti.

Geliştirme geçmişine ve oyunun hikayesindeki önemine rağmen Sojourn sadece 2022’de tanıtıldı. fazla gözlem geliştirme ekibi ve bana Sojourn’un “hikayeyi ileriye taşıdığı” için oyunun hikayesinin ilerlemeye hazır olmasını beklemeleri gerektiğini söylediler.

Çoğunluğu fazla gözlem‘in animasyonlu kısa filmleri, oyunculara bu karakterlerin kim olduğu ve onları neyin motive ettiği konusunda bir fikir veren, ancak oyunun gerçek hikayesini gerçekten ileriye taşımayan, kahraman tanıtımları işlevi gördü. 2016’lar Hatırlamak kısa başlangıçlar fazla gözlemOmnic Krizinin yeniden canlanması ve Winston’ın onlarla savaşmak için tüm eski Overwatch ajanlarını geri çağırmasıyla ilgili hikaye. O arsa, şu ana kadar tekrar hareket etmedi: Sıfır Saat altı yıl sonra ve bugün yine Sojourn’un kısa filmiyle yayınlandı. arama.

Kısacası (ilginç bir şekilde çevrimiçi çıkış yapmıyor, ancak Aşırı İzleme 2 oyun istemcisi), Sojourn, Tremblay adlı eski bir arkadaşı tarafından doğaçlama bir sorgulamaya tabi tutulur. Overwatch’ı sona erdiren yasayı ihlal ederek önceki gece kanunsuz faaliyetlerde bulunduğundan şüpheleniyor. Sorgulama sırasında, kötü robot grubu Null Sector, Sojourn’un memleketi Toronto’yu işgal etmeye başlar. Sojourn harekete geçer ve onun gerçekten de Tremblay’in aradığı kanunsuz kişi olduğunu ortaya çıkarır.

Onun maskeli bir kanunsuz olduğunu ve Toronto’daki şirin evinin aslında yüksek teknolojili bir komuta merkezi olduğunun ortaya çıkması büyük Batman enerjisini çağrıştırsa da, bana göre Sojourn daha çok büyülü bir kıza benziyor – Ayın denizci eriDaha açık olmak gerekirse, Sailor V. Sailor Venüs’ün Sailor V olmak için kırmızı bir maske takması gibi, o zaten ikinci bir kahraman kişiliğini benimseyen bir kahraman. Sojourn’un sivil sibernetik uzuvlarını taktik olanlarla değiştirdiği kendi dönüşüm dizisi bile var. Ayrıca Sojourn’un kendisi gibi sibernetik bacakları olan sevimli bir corgi olan Murphy’ye sahip olmasından da keyif aldım.

Geliştiricilerin, sürüş motoru olarak neden tüm kahramanlar arasından Sojourn’u seçtiklerini merak ettim. Aşırı İzleme 2‘nin hikayesi. içindeki “2” Aşırı İzleme 2 doğal olarak ilk oyunun halefi olduğunu ima eder ve içinde fazla gözlem kendi başına, diğer kahramanların biyolojik veya ideolojik halefleri olan birkaç kahraman vardır. Pharah, Ana’nın kızı, Brigitte, Torbjörn’ün kızı, Genji, Zenyatta’nın öğrencisi ve en yeni kahraman (şimdilik), Kiriko, Hanzo ve Genji’nin küçük kız kardeşi. O halde, herhangi birinin olması mantıklı olacaktır. Aşırı İzleme 2odak noktası.

“Birinin meşaleyi yeni gruba vermesi gerekiyor” dedi Aşırı İzleme 2 sanat yönetmeni Dion Rogers. “Overwatch’ın eskiden yaptığı şeylerin olumlu ve olumsuz yanlarına aşina olan biri.”

Bu anlamda, Sojourn’un rolü fazla gözlem‘ nin hikayesi pragmatik. Diğer tüm karakterlerden daha fazla Overwatch’ı temsil ediyorLúcio ve Baptiste gibi karakterlerin Overwatch’a ilk kez katılmasıyla, mahalledeki yeni çocuklara akıl hocalığı yapmak için en uygun kişi o.

Ancak Overwatch’ın en yeni üyelerine akıl hocası olsa da, eski üyeleriyle biraz çekişmeli bir geçmişi var.

“Sojourn çizgi filmlerdeydi. Yeni Overwatch üyelerinden bazıları onu televizyonda izleyerek büyüdü” dedi. Aşırı İzleme 2 baş anlatı tasarımcısı Gavin Jurgens-Fyhrie. “Ama bir de Jack Morrison gibi insanlar var. [Soldier 76] Eskiden Overwatch’tan sorumluydu ve kesinlikle kin besliyor.

Geliştirme ekibi daha fazla ayrıntıya giremedi, ancak Sojourn, Sojourn’un büyük bir rol oynadığı bir olay olan Overwatch’ın sona ermesiyle hayatları alt üst olan diğer eski muhafız ajanlarının etrafından dolaştığında çatışma çıkacağını söyledi.

Sojourn, güçlü ahlaki kuralları hayatın gerçekleriyle çelişen karmaşık bir karakter.

“Overwatch’a karşı tanıklık etti çünkü bu çok siyah beyaz ahlaki değerlere sahipti ve Overwatch’ın gri bir alanda faaliyet gösterdiğini hissetti” dedi. fazla gözlem sinema yönetmeni Ben Dai. “Ancak yıllarca emekli olduktan sonra gri alanda olan şeyleri kendisinin yapmaya başladığını görmek ilginç.”

Bu çatışmanın kalbinde fazla gözlemtüm hikaye. Pharah, Brigitte, Lúcio ve Baptiste gibi Overwatch’ın gelecek neslinin birebir temsilcisi olmasa da, hikayesi fazla gözlemtezinin tamamı bir oyun olarak.

Jurgens-Fyhrie, “Geç kalma, Overwatch’ın neden kapatıldığı konusunda önemli bir rol oynadı” dedi. “Bence o merkezi [Overwatch 2’s story] çünkü Overwatch’ın geri dönmesi, verdiği kararlara doğrudan bir meydan okuma. Tüm hikayesi, Overwatch’ın ne hale gelebileceğini görmesi ve zamanı geldiğinde bunun üzerinde çalışacak olması.

Jurgens-Fyhrie’nin cevabı meraklılara tanıdık gelebilir fazla gözlem tırlar. İçinde Hatırlamak kısacası, Winston için bir baba figürü olan ve maymunun adını aldığı bilim adamı Harold Winston, ona “dünyayı asla göründüğü gibi kabul etme, onu olabileceği gibi görmeye cesaret et” diyor. Bu felsefe oyunun tarihi boyunca tekrarlanır.

Sojourn’un Overwatch’ı kapattığında ne olduğu ve şimdi yavaş yavaş geri döndüğü için ne olabileceği ile mücadelesi, fazla gözlemidealist ve iyimser bir geleceği temsil eden bir oyun olarak tüm ahlakı.

Onun hikayesi dır-dir fazla gözlem‘ nin hikayesi ve nihayet ortaya çıkma zamanı geldi.

Rogers, “Sinemayla ilgili gerçekten sevdiğim şey, oyunun bir sonraki oyunuyla süper doğrudan bir bağlantısı olması,” dedi. “Şehrini kurtaracağını düşünüyor ama eninde sonunda dünyayı kurtarması gerekecek. Yani yolculuğu hâlâ devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir