Pakistan’a yardım malzemeleri taşıyan iki uçak daha yola çıktı

[Fotoğraf: Milli Savunma Bakanlığı]


Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Ülkemizin yardım eli sel felaketlerinde zarar gören Pakistanlı kardeşlerimize uzanmaya sürme ediyor. İnsani yardım malzemelerini taşıyan TSK’ya ilgili iki uçağımız henüz Ankara Etimesgut Havaalanı’ndan hareket etti” ifadeleri kullanıldı.


Paylaşımda ayrıca uçakların hazırlanış sürecine üzerine görsellere yer verildi.


İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), selden etkilenen Pakistan’a keçe ve insani yardım malzemesi desteği sağlamak üzere “hava köprüsü” kurulduğunu duyurmuş, ilk etapta 10 1000 keçe, 50 1000 gıda kolisi, 50 1000 hijyen malzemesi ve 10 1000 plâstik mamasından oluşan insani yardım malzemesinin sel bölgesine gönderilmesine başlandığını açıklamıştı.


Pakistan Ulusal Afet Yönetim Ajansı (NDMA), 14 Haziran’dan yerde yana etkili olan muson yağmurlarının yol açtığı sel ve heyelanlar nedeniyle 1000’takt fazla kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.


Şiddetli yağışlar sebebiyle 992 1000 871 evin hasar gördüğü, 727 1000 144 kom hayvanının telef olduğu, yağışlardan yaklaşık 33 milyon 46 1000 kişinin etkilendiği, 498 1000 442 kişinin ise kurulan yardım kamplarında yaşadığı belirtilmişti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir