Patreon podcast yayıncıları artık özel içerik dağıtmak için Spotify’ı kullanabilir

Patreon podcast yayıncıları artık premium içeriklerini milyonlarca Spotify kullanıcısının önüne koyabilecek.

Bugünden itibaren Spotify ile yeni bir entegrasyon kullanıma sunuluyor ve podcast yayıncılarının Spotify’da premium içerik dağıtmasına olanak tanıyor. Özellik ilk olarak bu yılın başlarında duyurulmuştu ve artık tüm yaratıcılar ve hayranlar tarafından kullanılabilir.

Bir içerik oluşturucu iki hesabını birbirine bağladığında, Patreon’a özel bölümler, ödeme duvarının arkasındaki bölümlerde kilitli ve “ücretli” etiketlerle yeni bir Spotify sayfasında görünecektir. Patreon abonesi değillerse, bir pop-up onları bölüme erişmek için ödeme yapan bir destekçi olmaya yönlendirecektir. Tüm mevcut ve gelecekteki bölümler akış için uygun olacaktır.

Aboneler ayrıca hesaplarını bağlayabilir ve Patreon’a özel içeriği doğrudan Spotify’da dinleyebilir. Dinleyicilerin bölümlere erişebilmesi için içerik oluşturucuların senkronizasyonu açması gerekir.

Patreon, ücretli podcast’ler için oldukça popülerdir, ancak içerik oluşturucuların özel şovlarını kilitlemesi zor olmuştur. Bazıları, abonelerin istedikleri uygulamada dinleyebilmeleri için özel RSS yayınları sağlar, ancak bu bağlantı, ödeme yapmayan kişilerle de paylaşılabilir. İçerik oluşturucular şovlarını doğrudan Patreon’da yayınlayarak kilitleyebilirler, ancak daha sonra hayranlar Patreon uygulamasının içinde dinlemek zorunda kaldı. Ve her iki şekilde de, Spotify’da dinlemek bir seçenek değildi.

Podcast kullanıcıları, ücretsiz Spotify sayfalarına tanıtım afişleri ekleyebilecek ve dinleyicileri özel içerik sayfasına yönlendirebilecek. Afişler, Patreon dışındaki platformlarda da podcast yayıncıları tarafından kullanılabilir.

Patreon’a özel bölümler, Spotify’ın kendi podcasting oyun kitabının yenilenmesi gerektiği bir zamanda Spotify’a geliyor – şirket bir dizi yüksek profilli ayrılma, halka açık toz alma ve iptal edilen orijinal şovlara yol açan işten çıkarma turlarını hokkabazlık yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir