“Pençe Kilit Harekatı’nda 480 terörist etkisiz hale getirildi”


Bakan Akar yanında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Irak sınırındaki birliklerde gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerini sürdürüyor.


Bu kapsamda 3. Piyade Tümen Komutanlığına gelen Akar beraberindeki TSK komuta kademesi ile Harekat Merkezi’ne geçti.


Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik sürme fail Pençe Kilit Harekatı’na katılan birliklerin komutanları ile video konferans toplantısı gerçekleştiren Akar, harekatın zorlu ve yerey şartlarına rağmen planlandığı gibi başarıyla sürme ettiğini ifade etti.


“Şehitlerimizin her kadre kanının hesabını sorduk, sormaya sürme edeceğiz”


Teröristlerin hain saldırıları sonucu şehit olan Mehmetçiğe rahmet, yaralılara şifa dileklerini ileten Akar, şunları söyledi:


“Şehitlerimiz, yetişkin tek kahramanlık göstererek canlarını verdiler. Kahraman silah arkadaşlarımız şehit oldu yalnız teröristlerin hain saldırısını önledi, teröristlerin planlarını bozdu. Saldırının akabinde bölgeden kaçmaya benzinli teröristlere karşı komandolarımız tarafından başlatılan operasyon sonucu 3’ü zaman olmak üzere toplam 13 terörist etkisiz hale getirildi.


Etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında saldırıyı gerçekleştiren hainler dahi yer alıyor. Arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmadık, bırakmıyoruz. Pençe Kilit Harekatı’nın esasen itibaren 480 terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin her kadre kanının hesabını sorduk, sormaya sürme edeceğiz.”Terörle mücadelenin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürme edeceğini vurgulayan Akar, “Teröristler için hesap zamanı. Yapılanların hepsinin hesabını soracak ve soylu milletimizi terör belasından kurtaracağız. Bunlara kim dayanak verirse versin, kim arka çıkarsa çıksın yerde mücadele durmayacak, sonuna kadar götüreceğiz” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir