Pixel Watch 2, birkaç günlük pil ömrü ve bir UWB çipi alabilir

Yeni sızıntı, söylentilere göre Pixel Watch halefinin önceki raporları yedekleyerek daha verimli 4nm Qualcomm Snapdragon W5 Plus yongasını kullanacağını söylüyor.

Yeni çip, performansını önemli ölçüde artırabilir ve potansiyel olarak platforma birkaç günlük pil ömrü getirebilir. İlk Pixel Watch, çok daha yavaş bir 10nm Exynos 9110 kullandı ve bu, 15 saate kadar pil ömrüne ulaştı. SınırVictoria Song’un geçen yılki incelemesi.

Apple, Galaxy etiketleri ve Buds2 Pro için Samsung’un yaptığı gibi, AirTag’lerinin ve en yeni AirPods Pro’nun hassas bir şekilde bulunmasını sağlamak için UWB’yi kullanıyor; Pixel Fold ve Pixel Tablet olarak.

Pixel Watch 2, UWB desteği kazanırsa, Google’ın saati yalnızca şirketin Cihazımı Bul ağında daha kolay bulunmaz, aynı zamanda kablosuz teknolojiyi alan ilk Android akıllı saat olabilir. Bu, arabanızın kilidini saatinizle açmak gibi diğer kolaylık özelliklerini etkinleştirebilir, ancak Apple’ın Apple Watch’taki U1 çipiyle ne kadar az şey başardığı göz önüne alındığında, şimdilik beklentileri düşük tutmak önemlidir.

Wojciechowska’ya göre saatin pil kapasitesi de ilk Pixel Watch’ta 294 mAh’den 306 mAh’a yükseltilecek ve pil ömrünü kendi başına mütevazı bir şekilde iyileştirmesi gerekiyor. Wojciechowska ayrıca, muhtemelen güncellemeyi bölümlere ayırarak ve yalnızca yeniden başlattıktan sonra uygulayarak bir cihazı güncelleme sürecini hızlandırmayı amaçlayan Android güncelleme sürecine atıfta bulunarak saatin “kusursuz güncellemeleri” destekleyeceğini yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir