Razer BlackWidow V4 mekanik oyun klavyesi meraklıları için özelleştirilebilir

Razer, RGB-ileri oyuncu demografisine girenlerden daha fazlasının dikkatini çekebilecek yeni bir mekanik klavye piyasaya sürüyor. Şirketin BlackWidow V4 75’i çalışırken değiştirilebilir anahtarlar, iki köpük katmanlı conta monteli bir plaka, vidalı dengeleyiciler için PCB kartında vida delikleri ve hatta diğer özelliklerin yanı sıra fabrika GPL 205g0 yağlanmış dengeleyicileri içerir. Bu, Drop’s Sense75 ve Keychron’s Q1 Pro gibi meraklı klavyelerde göreceğiniz türden şeyler, ancak yerel Best Buy’da kolayca bulabileceğiniz bir markadan.

BlackWidow V4, biraz yoğunlaştırılmış yüzde 75 tuşsuz bir yapılandırmayla gelir. Kutudan çıkar çıkmaz, Razer’ın üzerinde çift vuruşlu ABS tuş başlıkları bulunan sessiz dokunsal “turuncu” anahtarlarına sahip oluyorsunuz. Anahtarları şirketin tıkırtılı yeşil veya sessiz doğrusal sarı olan setleriyle değiştirebilirsiniz, ancak asıl eğlence, başka bir yapıya sahip olduğunuz rastgele anahtarlarınızdan bazılarını takmaya çalıştığınızda gelir – V4’te 3 olduğu için işe yarayabilir ve 5 pimli PCB soketleri.

En önemlisi, özelleştirilebilirlik için BlackWidow V4 tamamen parçalanabilir.
Resim: Razer

Razer’ın imzalı oyuncu stilini takdir edenler, RGB düşük parlaklık ve tuş başına aydınlatmayı beğenebilir. Tüm özelleştirmeleri ayarlamak için yine de Razer’ın Synapse yazılımına ihtiyacınız olacak, ancak neyse ki klavye yerleşik depolama alanında beş adede kadar profil tutabilir. Üst kasa karartılmış ve alüminyum alaşımdan yapılmıştır ve alt kısım ABS plastikten yapılmıştır. Hatta bazıları Razer’ın siyah veya beyaz olarak gelen 35 dolarlık özel gizli klavye tuş paketlerini beğenebilir.

BlackWidow V4, müşteri mekanik klavyelerinin niş ama ünlü dünyasını kitlelere ulaştıran ana akım aksesuar üreticilerinin bir başka güzel örneğidir. Ve Input Club’dan WhiteFox Eclipse gibi, BlackWidow da klavye topluluğuna girmeyi 189,99 $ gibi nispeten düşük bir giriş maliyetiyle erişilebilir kılıyor. Gerçek makine savaşçısı iş arkadaşlarım, Razer’ın buradaki girişiminden memnun. Örneğin, meslektaşım Antonio Di Benedetto, BlackWidow V4’ün uygun fiyatlı, önceden oluşturulmuş bir meraklı anakartı olarak iyi göründüğünü söyledi. Sevmediği şey, yalnızca kablolu olmasıydı – ama en azından çıkarılabilir bir USB-C kablosu kullanıyor.

Bir tanesini ele geçirip kağıt üzerinde göründüğü kadar iyi olup olmadığına bakacağız. Ancak bir bakışta bu, özelleştirilebilir mekanik klavyeleri merak eden ancak bu hobiye nasıl gireceği konusunda endişe duyan kişiler için iyi bir giriş noktası klavyesi olabilir. BlackWidow V4 75 bugünden itibaren mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir