Riot, espor arenasını yeni Valorant ligi için dönüştürdü

Bu hafta sonu bizim için önemli yiğit Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Brezilya’daki takımlar için yeni bir profesyonel ligin lansmanıyla birlikte espor. Bilindiği gibi VCT Americas liginin başlangıcı aynı zamanda ilk kez olacak. yiğit oyunlar Kuzey Amerika’da canlı ve yüz yüze gerçekleşti. Bu, Riot’un Los Angeles stüdyosunu çok daha ileri teknoloji olacak ve aynı alanı paylaşan lige uyum sağlayacak şekilde yeniden tasarlaması gerektiği anlamına geliyordu. efsaneler Ligi — yeni espor arenası dönüşebilir bile.

Eskiden LCS Arena olarak bilinen alan, yıllardır zirveye ev sahipliği yapıyor. efsaneler Ligi Kuzey Amerika’daki lig (LCS). Yeniden tasarımın bir parçası olarak, stüdyo alanı Riot Games Arena olarak adlandırıldı. Aslında zaten kullanımda; dev LED ekranları ve geniş aydınlatmasıyla teknik açıdan daha etkileyici olan alan, Ocak ayında başlayan mevcut LCS sezonu için kullanılıyor. Ancak alan, her oyunun ihtiyaçlarını destekleyebilmesi için modüler olacak şekilde de tasarlandı. Ve birbirinden farklı görünmelerini sağlayın.

Riot’un başkanı Bear Jemison, “LCS stüdyosunun güncellenmesinden bu yana birkaç yıl geçtiği için bir süredir stüdyoyu yükseltmeyi düşünüyorduk” diye açıklıyor. yiğit Amerika bölgesi için esporlar. “VCT America’nın piyasaya sürülmesiyle, üretimimizi neredeyse geleceğe hazırlama ve aynı zamanda alanı hem esporlar hem de şirket içi etkinlikler ve kolej etkinlikleri için en iyi şekilde nasıl kullanabileceğimizi bulma fırsatımız oldu.”

Yeniden tasarlama için planlama geçen Eylül ayında başladı. Ve çoğunlukla, arasındaki fark yiğit Ve efsaneler Ligi yayınlar görsel olacak. Devasa LED ekranlar farklı grafiklere sahip olacak ve oyuncuların düzeni biraz farklı olacak; içinde Lig takımlar yan yana dizilirken, yiğit takımlar kafa kafaya karşı karşıya. Aşağıdaki resimlerde iki düzen hakkında fikir edinebilirsiniz:

Riot Games Arena tamamlandı yiğit (solda) ve efsaneler Ligi (Sağ).

Ancak ikisi arasında daha teknik farklılıklar da var. En önemlisi, yiğit stüdyo versiyonu, üç farklı yayın yeteneği grubunun oyunları aynı anda üç farklı dilde arayabileceği şekilde tasarlanmalıydı. Jemison, “Latin Amerika ve Brezilya takımlarının Los Angeles’ta bir stüdyoyu ziyaret ediyormuş gibi hissetmesini istemedik” diyor. “Mekanı gerçekten tasarlamak istedik, böylece bu bir Amerika yayını ve tüm bölgelerin kutlaması gibi hissettirecek.”

Birkaç teknik detay daha var — yiğit Örneğin, taraftarların ayak sesleri gibi şeyleri duyabilmeleri için daha net ses gerektirir – ancak arenanın en büyük özelliği modüler tasarımıdır. Madison Square Garden’ın bir basketbol sahasının parkesini hokey için gereken buz pateni pistiyle değiştirmesi gibi, sadece çok daha fazla ekran ve sayısız tel makarası var. Yeniden tasarımın teknoloji ve üretim tarafını yöneten Dawn Persson’a göre, şu anda alanı dönüştürmek yaklaşık iki saat ve 12-16 kişi alıyor. Lig ile yiğit ve tersi. Amaç bunu bir saate indirmek. Her iki oyunda da haftanın farklı günlerinde maçlar olduğu için bu hız şu anda gerekli olmayabilir, ancak gelecekte önemli olabilir.

Persson, “Riot e-sporlarının geleceğinin nasıl olacağına dair net bir bilgimiz yok” diyor. “Ama başarısıyla yiğit ve VCT, kim bilir beş, 10 yıl sonra günün 24 saati espor yapıyor olabiliriz. Dolayısıyla, bir bakıştan diğerine geçmek ve zamanımızı verimli kullanmak, aklımızda olan bir şeydi.”

Modüler yapı, üretim ekiplerinin gelecekte daha hızlı uyum sağlamasına izin vermelidir. bu yiğit lig yepyeni ve LCS sürekli değişiyor, bu nedenle sonraki sezonlarda düzende değişiklikler olması muhtemel. Ancak alan, Riot’un bir bütün olarak e-spor tutkuları için de önemlidir; Çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler arasında gidip gelen birkaç yılın ardından yenilenen stüdyo, her iki ligin de ihtiyaç duyduğu kalıcı bir ev.

Jemison, “Bir kalabalığın içinde, kendi sahamızda oynamak, son birkaç yıldır eksik olan özel bir tür enerji katıyor” diyor.

Yeni alanı, VCT Americas 1 Nisan’da 15:00 ET’de başladığında görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir